Zafer (İzmir ) ,   Bütün Turizm çalışanlarına ve dostlarına selamlar.Dj snake magenta riddim....    |           Ayşegül Nerdeee (Yaşamkent) ,   Terence Trent T'Arby den Rain...    |           Hilton Garden Inn (İstanbul) ,   Red Hot Chili Peppers ...    |           Elif (Kosova) ,   Ardian Bujupi Xhensila - Cika Cika...    |           Londradan (Otelci) ,   Yurt dışında çalışan bir Türk turizmci olarak Turizm sektörüne böyle bir değer kazırdığınız için teşekkürler. Londradaki butik otelimizde sürekli ve kesintisiz olarak dinliyor ve dinletiyoruz :)...    |           Melis Karagöl (İzmir) ,   Seçtiğiniz kaliteli müziklerden dolayı tebrik ediyorum. Otelimizde kesintisiz dinliyoruz ve dinletiyoruz :)...    |           yekta (ankara) ,   Seven Nation Army çabilirmisiniz ...    |           yekta (ankara) ,   Flo Rida - Good Feeling...    |           Cemil Başer (Fransa) ,   Fransadan selamlar. Keyifle dinliyoruz...    |           Murathikmen (Çin ) ,   Çin Şanghai dan selamlar düzelsin artık memleket yurda dönelim :(...    |           Metin Gürbüz (Kayseri) ,   Kayserden herkese selamlar. Red Hot Chili Peppers dan Californication ı çalarmısınız ?...    |           Ethem Kaynak (Ankara) ,   Ankaradan selamlar.sizleri tebrik ediyorum. Otelimiz genel alanlarında yayınınızı vermeye başladık bile. İyi yayınlar....    |           Nehir aymaz (antalya) ,   Sektöre kazandırdığınız bu değerden dolayı sizleri tebrik ediyorum....    |           Kerem Cangöz (Bursa) ,   Bursadan herkese selamlar. böyle bir radyoyu sektörümüze kazırdığınız için sizlere sonsuz teşekkür ederim. ...    |           Angels Otel (Antalya) ,   Antalya Angels Otelden selamlar. Otelde konaklayan tüm misafirlerimiz için Bon Jovi den bir şarkı istiyoruz....    |         
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 
 

Golf Turizminde 2018 parlak başladı

 

Son dönemde Avrupa ülkeleriyle ilişkilerin düzelmesi ve kış mevsiminin Antalya'da sıcak geçmesi dolayısıyla 2018 yılı, golf turizmi açısından parlak başladı.

2018 yılı, golf turizmi açısından güzel başladı. Birçok saha, yeni yılın ilk ayını neredeyse dolu geçirdi. Turizmciler, aksilik olmazsa bu yılın, golfte en iyi yıllar arasında yer alacağını umut ediyor.
Türkiyenin en önemli turizm ve golf merkezleri arasında yer alan Serike bağlı Belek bölgesi, uygun iklim koşulları, 5 yıldızlı otellerin kalitesi ve 15 golf sahası ile golf turizminin de merkezi oldu. Turkish Airlines World Finals Turnuvası ile Tiger Woods, Charl Schwartzel, Hunter Mahan, Justin Rose, Matt Kuchar, Rory Mcllroy ve Webb Simpson gibi dünyanın en iyi golfçülerinin ağırlandığı Belekte 2017 yılı, golf turizmi açısından parlak geçmedi.

2011 yılında yaklaşık 550 bin oyunun oynandığı Belekte, 150 milyon euro girdi sağlanırken, 2017 ise bugüne kadar golf turizminin en sönük geçtiği yıl oldu. Yüzde 38 oranında düşüşle oyun sayısı, 289 bine geriledi.

Belek Turizm Yatırımcıları Ortak Girişimi (BETUYAB) Genel Müdürü Bekir Akkaş, 2017nin otellerin kayıplarını telafi ettiği yıl olduğunu; ancak golfte aynı başarıyı sağlayamadıklarını söyledi. Otellerdeki doluluk oranının nedenini, Rus pazarında beklenenin çok üstündeki artış ve iç pazardaki rağbet olarak gösteren Akkaş, "Ancak iç pazar ve Rusça konuşan ülkelerde golf oynayan sayısı yüksek olmadığı için bu sayılar golfe yansımadı. Golf sahalarının en büyük misafirleri Avrupa ülkeleri olduğu için geri gitmeyi durduramadık" dedi.

2018 yılına umutla baktıklarını belirten Akkaş, 2017nin son dönemlerinde Avrupa ülkelerinin bazıları ile yapılan sıcak görüşmelerin ve fuarların yeni yıla olumlu katkı yaptığını aktardı. Antalyaya bu kış döneminde gelmeyip, golf oynamayanların çok şey kaybettiğini savunan Akkaş, "Çünkü inanılmaz bir iklim geçiriyoruz. Şu anki iklim Karayiplerdeki iklimden daha iyi. Deniz sıcaklığı, 20 derecenin altına inmedi. Deniz, golf ve kayak yapmak isteyenleri aynı anda aynı bölgede sunuyoruz. İleriye umutla bakıyoruz" diye konuştu.

 
Tarih       : 15 Şubat 2018
 
 

                                           Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | TurMed Turizm Medya Yayın Grubu Kuruluşudur                                                                                                                                                                                   DJ İstek Paneli Girişi

 

 

sanalbasin.com üyesidir