Zafer (İzmir ) ,   Bütün Turizm çalışanlarına ve dostlarına selamlar.Dj snake magenta riddim....    |           Ayşegül Nerdeee (Yaşamkent) ,   Terence Trent T'Arby den Rain...    |           Hilton Garden Inn (İstanbul) ,   Red Hot Chili Peppers ...    |           Elif (Kosova) ,   Ardian Bujupi Xhensila - Cika Cika...    |           Londradan (Otelci) ,   Yurt dışında çalışan bir Türk turizmci olarak Turizm sektörüne böyle bir değer kazırdığınız için teşekkürler. Londradaki butik otelimizde sürekli ve kesintisiz olarak dinliyor ve dinletiyoruz :)...    |           Melis Karagöl (İzmir) ,   Seçtiğiniz kaliteli müziklerden dolayı tebrik ediyorum. Otelimizde kesintisiz dinliyoruz ve dinletiyoruz :)...    |           yekta (ankara) ,   Seven Nation Army çabilirmisiniz ...    |           yekta (ankara) ,   Flo Rida - Good Feeling...    |           Cemil Başer (Fransa) ,   Fransadan selamlar. Keyifle dinliyoruz...    |           Murathikmen (Çin ) ,   Çin Şanghai dan selamlar düzelsin artık memleket yurda dönelim :(...    |           Metin Gürbüz (Kayseri) ,   Kayserden herkese selamlar. Red Hot Chili Peppers dan Californication ı çalarmısınız ?...    |           Ethem Kaynak (Ankara) ,   Ankaradan selamlar.sizleri tebrik ediyorum. Otelimiz genel alanlarında yayınınızı vermeye başladık bile. İyi yayınlar....    |           Nehir aymaz (antalya) ,   Sektöre kazandırdığınız bu değerden dolayı sizleri tebrik ediyorum....    |           Kerem Cangöz (Bursa) ,   Bursadan herkese selamlar. böyle bir radyoyu sektörümüze kazırdığınız için sizlere sonsuz teşekkür ederim. ...    |           Angels Otel (Antalya) ,   Antalya Angels Otelden selamlar. Otelde konaklayan tüm misafirlerimiz için Bon Jovi den bir şarkı istiyoruz....    |         
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 
 

Ayvalık'ta ot yerine ''Doğa Festivali''

 

Tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra zeytin kültürüyle de tanınan Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, mübadele döneminden bu yana Anadolu topraklarında geleneksel olan ot yemeklerine kapsamlı bir festival için ilk somut adım atıldı.

Ayvalık Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın girişimleriyle gerçekleşecek Ot Festivali’ne, Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Ayvalık Kaymakamlığı, Ayvalık Belediyesi, Ayvalık Ticaret Odası ile ilçedeki esnaf ve sanatkârların yanı sıra sivil toplum kuruluşlarının da destek vermesi öngörülürken, festivalin ana hatları düzenlenen bir toplantıyla kamuoyu ile paylaşıldı.

 

 

Ayvalık Ticaret Odası salonunda Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Melih Çakırca’nın öncülüğünde gerçekleşen toplantıda, oda yöneticileri ve oda üyesi esnaflarla basın mensupları hazır bulundu. Toplantının açılışını yapan Başkan Melih Çakırca, Ayvalık’taki esnaf ve sanatkârlara kazanç sağlamayı öncelikli hedeflerinden biri olduğunu vurgulayarak, Ayvalık Doğa Festivali adını verdikleri organizasyonun ilkinin ‘İstifnolu Günler’ ismiyle 3-6 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşeceğini açıkladı.

Ayvalık esnaf ve sanatkârının düzenledikleri organizasyonda fikren ve emek olarak yer almasını amaçladıklarını kaydeden Başkan Çakırca,

“Bu nedenle düzenlediğimiz sunumda, hazırladığımız programa esnaf ve sanatkarlarımızın da ekleyeceği bir şeylerin olabileceğine inanıyoruz. Bu toplantımızın akabinde, hazırladığımız programı ilçemizdeki kamu kurum ve kuruluşlarıyla paylaşacağız. Bu noktada Valimiz, Büyükşehir Belediyemiz, Kaymakamımız, Ayvalık Belediye Başkanımız, turizm il müdürümüz gibi pek çok bürokratlarımızla da istişarelerde bulunacak ve süreci hızlandırarak festivalimizi belirlediğimiz tarihte gerçekleştirmek istiyoruz. Tabi bu konuda Ayvalık’ta herkesin elini taşın altına koyması gerektiğine de inanıyoruz” dedi.


Organizasyona ‘Doğa Festivali’ adı verildi

Toplantıda düzenlenen festivalin program sunumunu yapan Aydın Aktuğ, “Biz bu organizasyona ‘Ot Festivali’ adını vermedik. ‘Doğa Festivali’ dedik. Çünkü Ayvalık, sadece ot ile değil, kültürel mirası, tabiat parkı, turizmi, gastronomisi, lezzet ve iz sürümü, mübadele tarihi, el sanatları ve kirlenmeyen cıvıl cıvıl rengarenk köyleriyle bir peyzaj alanıdır. Biz Ayvalık Esnaf ve Sanatkarlar Odası olarak, bu özel peyzaj alanı için farkındalık, sürdürülebilirlik ve halkıyla paydaş olabilmek adına bu yola çıktık. Misyonumuz, farklı kültürel değerlerden ortak değer ve sinerji oluşturabilmektir. Bu sinerji ile Ayvalık için, esnafımız için yaşayan herkes için sürdürülebilir katkı oluşturabilmektir” diye konuştu.

 

Ayvalık’taki festival programı kapsamında, Gastronomi, Doğa ve Alternatif Tıp, Süsleme ve el sanatları, sağlık gibi konularda atölye çalışmaları, doğa yürüyüşleri ve söyleşilerinde yer alacağını anlatan Aytuğ, program çerçevesinde Müzik ve Çocuk, Doğa’ya saygı, Geri Dönüşüm Atölyeleri, Çocuk ve Mutfak gibi ana temalar ışığında Zeytin Çekirdekleri, Doğa Koruyucusu Sertifikaların verildiği etkinliklerin yanı sıra sağlıklı yaşam ve ürünleriyle, Lezzet Noktaları’nı da dahil edeceklerini kaydetti.

 

Festivalin ilk günü olan 3 Mayıs’ta açılış seremonisinin yanı sıra mübadele filmi, 4 Mayıs’ta gün içi ufak müzik ve gösteri etkinlikleri, 5 Mayıs’ta gün için etkinliklerle müzik etkinlikleri, 6 Mayıs’ta da Hıdırellez gösteri ve müzik etkinliklerini de programa dahil edeceklerini vurgulayan Aydın Aktuğ, “3 günlük programımızda el sanatları, seramik, vitray gibi eserlerin sergilenmesinin yanı sıra tabi ki Ayvalık’ın Girit ve Balkanlardan göçen mübadillerin beraberinde getirdikleri mutfak kültürlerini de gözler önüne sereceğiz. Ayvalık mutfağının zeytinyağlı yemek çeşitleriyle ot kültürünü de festivalimiz süresince misafirlerimiz ve halkımızla paylaşacağız” şeklinde konuştu.

 
Tarih       : 08 Mart 2018
 
 

                                           Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | TurMed Turizm Medya Yayın Grubu Kuruluşudur                                                                                                                                                                                   DJ İstek Paneli Girişi

 

 

sanalbasin.com üyesidir