Zafer (İzmir ) ,   Bütün Turizm çalışanlarına ve dostlarına selamlar.Dj snake magenta riddim....    |           Ayşegül Nerdeee (Yaşamkent) ,   Terence Trent T'Arby den Rain...    |           Hilton Garden Inn (İstanbul) ,   Red Hot Chili Peppers ...    |           Elif (Kosova) ,   Ardian Bujupi Xhensila - Cika Cika...    |           Londradan (Otelci) ,   Yurt dışında çalışan bir Türk turizmci olarak Turizm sektörüne böyle bir değer kazırdığınız için teşekkürler. Londradaki butik otelimizde sürekli ve kesintisiz olarak dinliyor ve dinletiyoruz :)...    |           Melis Karagöl (İzmir) ,   Seçtiğiniz kaliteli müziklerden dolayı tebrik ediyorum. Otelimizde kesintisiz dinliyoruz ve dinletiyoruz :)...    |           yekta (ankara) ,   Seven Nation Army çabilirmisiniz ...    |           yekta (ankara) ,   Flo Rida - Good Feeling...    |           Cemil Başer (Fransa) ,   Fransadan selamlar. Keyifle dinliyoruz...    |           Murathikmen (Çin ) ,   Çin Şanghai dan selamlar düzelsin artık memleket yurda dönelim :(...    |           Metin Gürbüz (Kayseri) ,   Kayserden herkese selamlar. Red Hot Chili Peppers dan Californication ı çalarmısınız ?...    |           Ethem Kaynak (Ankara) ,   Ankaradan selamlar.sizleri tebrik ediyorum. Otelimiz genel alanlarında yayınınızı vermeye başladık bile. İyi yayınlar....    |           Nehir aymaz (antalya) ,   Sektöre kazandırdığınız bu değerden dolayı sizleri tebrik ediyorum....    |           Kerem Cangöz (Bursa) ,   Bursadan herkese selamlar. böyle bir radyoyu sektörümüze kazırdığınız için sizlere sonsuz teşekkür ederim. ...    |           Angels Otel (Antalya) ,   Antalya Angels Otelden selamlar. Otelde konaklayan tüm misafirlerimiz için Bon Jovi den bir şarkı istiyoruz....    |         
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 
 

Kars'a rakip rota! Van Gölü Ekspresi geliyor

 

Ankara'dan hareket ederek Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Malatya, Elazığ ve Muş güzergahını izleyip Tatvan'a varacak olan Van Gölü Ekspresi için Bitlis'in Tatvan ilçesinde hazırlıklar başladı.

Düzenlenen toplantıya, Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Cengiz Şahin, Van Gölü Feribot İşletmesi Müdürü Hilmi Sönmez ve Yardımcısı Yılmaz Şimşek, DAKA Bitlis İl Koordinatörü Harun Çiçek, Bitlis Otelciler ve Turizmciler Derneği Başkanı Battal Taşar ile gazeteciler katıldı. 

Kış aylarının sosyal medyadaki seyahat trendi olan Doğu Ekspresiyle Kars yolculuğunun ardından, yeni bir turizm atağına geçecek olan ve gençlerin gözdesi olarak tanımlanan Van Gölü Ekspresi, 25 Mart 2018 tarihinde Ankaradan hareket ederek, ilk seferine başlayacak ve 26 Mart 2018 tarihinde son durağı olan Bitlisin Tatvan ilçesine ulaşacak.

Ankaradan ilk seferine çıkacak olan Van Gölü Ekspresi, 30 kişilik ilk kafilesiyle Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Malatya, Elazığ ve Muş illerinden sonra Tatvana ulaşmış olacak. Yol boyunca İç Anadolunun bozkırları ve Doğu Anadolunun doğal güzellikleri dahil her yerde şahane manzaraları izleme keyfi yaşatacak olan Van Gölü Ekspresini, 60 istasyon durağından sonra Tatvanda karşılamak için hazırlıklara başlandı.

Van Gölü Ekspresinin son durağında yapılacak olan karşılama hazırlığı için düzenlenen toplantıda konuşan Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, bu konuda öncelikle Bitlis il merkezinde kapsamlı bir toplantının yapıldığını hatırlatarak, "Tatvanın daha önceki turizm potansiyelini tekrar canlandırmak adına burada toplanmış bulunmaktayız. Bu konuda Bitlis il merkezinde bir toplantı yapmıştık. O toplantı neticesinde bir komisyon oluşturuldu ve bugün de burada komisyondaki arkadaşlarla bir araya geldik. 26 Mart 2018 tarihinde saat 13.00da Tatvana gelecek olan Van Gölü Ekspresinin 5 yıl aradan sonra yolcu taşımacılığının başlaması neticesinde otel işletmecisi İzzettin Güngör Beyin girişimleri sonucunda 30 kişilik bir kafile inşallah Tatvana intikal edecek ve bu kafile 3 gün burada konaklayacak" dedi.

Doğu Ekspresinin Karsın turizmine büyük bir katkısı olduğunu ifade eden Başkan Aksoy, şunları söyledi:

"Biz de buradan yola çıkarak dedik ki, biz de turizm potansiyeli açısından son derece zengin ve gezilip görülecek bir bölgeye sahibiz. "Yeni Trend Van Gölü" ve "Doğu Ekspresine Olan İlgi Van Gölü Ekspresini Devreye Soktu" sloganıyla hazırlıklarımıza başladık. Yaz, kış, dağ, kültür ve inanç turizmi ile doğa, spor, tarihi yerler ve eko turizmi anlamında her şey burada mevcut. Nemrut Krater Gölümüz var, Selçuklu Mezarlığı, tarihi kümbetler ve camiler ile tarihi dokular var burada. Yani turizm açısından son derece zengin potansiyeli olan bir ilimiz var. İstiyoruz ki Van Gölü Ekspresi de, Doğu Ekspresi gibi gündemde yer alsın. Tur şirketlerinin günübirlik veya konaklamalı olarak ilimizde veya ilçelerimizde tur organizasyonları düzenlemelerini istiyoruz. Tarihi dokular ve doğa güzelliklerinin yanı sıra kaplıcalar ve yöresel zengin bir mutfağa sahip ilimizde turizmin canlandırılmasını istiyoruz. Aynı zamanda Elazığdan bu tarafa trenle gelinmesi ve görülmesi gereken çok güzel yerler var. Aynı zamanda Türkiyenin en büyük gölü olan Van Gölü kıyısındayız. İnşallah bizler de Van Gölü Ekspresi sayesinde tarihi ve doğal güzelliklere sahip olan ilimizi ve ilçelerimizi en iyi şekilde tanıtma imkanı bulacağız."

 
Tarih       : 20 Mart 2018
 
 

                                           Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | TurMed Turizm Medya Yayın Grubu Kuruluşudur                                                                                                                                                                                   DJ İstek Paneli Girişi

 

 

sanalbasin.com üyesidir