Zafer (İzmir ) ,   Bütün Turizm çalışanlarına ve dostlarına selamlar.Dj snake magenta riddim....    |           Ayşegül Nerdeee (Yaşamkent) ,   Terence Trent T'Arby den Rain...    |           Hilton Garden Inn (İstanbul) ,   Red Hot Chili Peppers ...    |           Elif (Kosova) ,   Ardian Bujupi Xhensila - Cika Cika...    |           Londradan (Otelci) ,   Yurt dışında çalışan bir Türk turizmci olarak Turizm sektörüne böyle bir değer kazırdığınız için teşekkürler. Londradaki butik otelimizde sürekli ve kesintisiz olarak dinliyor ve dinletiyoruz :)...    |           Melis Karagöl (İzmir) ,   Seçtiğiniz kaliteli müziklerden dolayı tebrik ediyorum. Otelimizde kesintisiz dinliyoruz ve dinletiyoruz :)...    |           yekta (ankara) ,   Seven Nation Army çabilirmisiniz ...    |           yekta (ankara) ,   Flo Rida - Good Feeling...    |           Cemil Başer (Fransa) ,   Fransadan selamlar. Keyifle dinliyoruz...    |           Murathikmen (Çin ) ,   Çin Şanghai dan selamlar düzelsin artık memleket yurda dönelim :(...    |           Metin Gürbüz (Kayseri) ,   Kayserden herkese selamlar. Red Hot Chili Peppers dan Californication ı çalarmısınız ?...    |           Ethem Kaynak (Ankara) ,   Ankaradan selamlar.sizleri tebrik ediyorum. Otelimiz genel alanlarında yayınınızı vermeye başladık bile. İyi yayınlar....    |           Nehir aymaz (antalya) ,   Sektöre kazandırdığınız bu değerden dolayı sizleri tebrik ediyorum....    |           Kerem Cangöz (Bursa) ,   Bursadan herkese selamlar. böyle bir radyoyu sektörümüze kazırdığınız için sizlere sonsuz teşekkür ederim. ...    |           Angels Otel (Antalya) ,   Antalya Angels Otelden selamlar. Otelde konaklayan tüm misafirlerimiz için Bon Jovi den bir şarkı istiyoruz....    |         
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 
 

Osman Ayık: ''2017'nin çok fevkinde bir 2018 bizi bekliyor''

 

Türkiye'nin 2018 turizm sezonuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan TÜROFED Başkanı Osman Ayık, şu ana kadar tüm önemli fuarları tamamladıklarını söyledi.

TÜROFED Başkanı Osman Ayık, uçak krizinin ardından geçen yıl Rusya Federasyonunda önemli bir geri dönüş yapıldığını belirterek, "Bu dönüşün 2018de devam etmesini öngörüyoruz. Rusya Federasyonunda yılın sonuna geldiğimizde yüzde 15 civarında bir artış bekliyoruz. Bu demektir ki Rusya Federasyonunda yeniden bir tarihi rekor kıracağız" dedi.

 

 

Mart ayının son haftasında UITT Fuarını tamamladıklarını belirten Ayık, "Şu ana kadar baktığımızda, aşağı yukarı tüm kaynak pazarlarda 2017nin çok fevkinde bir erken rezervasyon akışını müşahede ediyoruz. 2017 yılıyla kıyaslandığında ciddi bir artışla ve taleple Türkiye bütün destinasyonlarında karşı karşıya kalacak gibi gözüküyor" dedi.


2018 sezon başında Avrupa pazarında ciddi bir erken rezervasyon akışı olduğunu aktaran Osman Ayık, burada İngilterenin çok önemli bir yer tuttuğunu anlattı.

İngilizlerin başta Antalya olmak üzere Türkiyenin tüm bölgelerine, özellikle Egede Fethiye ve Marmarise yönelik ciddi bir rezervasyon artışı olduğunu vurgulayan Osman Ayık, "Avrupa pazarında Almanyada da yavaş yavaş geri dönüş başladı. Belçika, Hollanda pazarları zaten bizim arzu ettiğimiz seviyelere gelmeye başladı. Ama en önemli dinamizm aslında Avrupa açısından baktığımızda Eski Demir Perde Ülkeleri, bugünün Avrupa Birliği üyesi olan Polonya, Macaristan, Çekya, Slovakya ve Balkan pazarlarında Türkiyeye dönük çok yoğun bir ilgi gözüküyor. Bu erken rezervasyonlara da yansımış durumda" diye konuştu.


Ukraynadan 1,5 milyon turist beklentisi


Son 5- 6 yıldır devamlı kayıpta olan İskandinav pazarında da 2018 rezervasyonlarında kıpırdanma göründüğünü belirten Osman Ayık, bunun da turizmcileri son derece mutlu ettiğini kaydetti. 2018 yılı geneline bakıldığında Rusya ve Ukraynada yoğun bir talep göründüğünü, rezervasyonlarda da bunun görüldüğünü vurgulayan Osman Ayık, şöyle dedi:


"Geçen yıl Rusya Federasyonunda uçak krizinden sonra çok önemli bir geri dönüş yaptık. Bu dönüşün 2018de devam etmesini öngörüyoruz. Şu ana kadar erken rezervasyon akışında da böyle göstergeler mevcut. Uçak planlamaları son derece yüksek yapıldığı için Rusya Federasyonu ve Bağımsız Devletler Topluluğunda, tek beklentimiz bu planlamaların gerçekleşmesi ama her halükarda bu planlamalara ulaşılmasa da Rusya Federasyonunda yılın sonuna geldiğimizde yüzde 15 civarında başta Antalya olmak üzere tüm bölgelerde de bir artış bekliyoruz. Bu demektir ki Rusya Federasyonunda yeniden bir tarihi rekor kıracağız. Ukrayna pazarında da hedef 1,5 milyon olarak gözüküyor. Bu sayıya ulaşmak tabii Türkiye genelinde son derece önemli olacak. Ukrayna pazarında da buna benzer sinyaller alınıyor."


2018 yılında sadece Antalya değil, Türkiye genelinde çift haneli bir büyümeyi öngördüklerini anlatan Osman Ayık, yılın ilk üç aylık verilerine bakıldığında Antalyanın yüzde 50lere ulaşan büyümeyi gerçekleştirdiğini, mart ayı özelinde ise bunun yüzde 70lere vardığını söyledi. Nevruzun tamamlandığını ve şu anda Paskalya tatilinin sürdüğünü belirten Osman Ayık, Paskalya sonrası da nisan ortasından itibaren yaz sezonunun yoğun şekilde başlayacağını aktardı. Sektör olarak fiyat- hizmet ilişkisini son derece dikkatle izleyip, kalite ve standartlardan ödün vermeden 2018 yılının genel seyrini tamamlamak gerektiğine işaret etti.

 
Tarih       : 08 Nisan 2018
 
 

                                           Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | TurMed Turizm Medya Yayın Grubu Kuruluşudur                                                                                                                                                                                   DJ İstek Paneli Girişi

 

 

sanalbasin.com üyesidir