Zafer (İzmir ) ,   Bütün Turizm çalışanlarına ve dostlarına selamlar.Dj snake magenta riddim....    |           Ayşegül Nerdeee (Yaşamkent) ,   Terence Trent T'Arby den Rain...    |           Hilton Garden Inn (İstanbul) ,   Red Hot Chili Peppers ...    |           Elif (Kosova) ,   Ardian Bujupi Xhensila - Cika Cika...    |           Londradan (Otelci) ,   Yurt dışında çalışan bir Türk turizmci olarak Turizm sektörüne böyle bir değer kazırdığınız için teşekkürler. Londradaki butik otelimizde sürekli ve kesintisiz olarak dinliyor ve dinletiyoruz :)...    |           Melis Karagöl (İzmir) ,   Seçtiğiniz kaliteli müziklerden dolayı tebrik ediyorum. Otelimizde kesintisiz dinliyoruz ve dinletiyoruz :)...    |           yekta (ankara) ,   Seven Nation Army çabilirmisiniz ...    |           yekta (ankara) ,   Flo Rida - Good Feeling...    |           Cemil Başer (Fransa) ,   Fransadan selamlar. Keyifle dinliyoruz...    |           Murathikmen (Çin ) ,   Çin Şanghai dan selamlar düzelsin artık memleket yurda dönelim :(...    |           Metin Gürbüz (Kayseri) ,   Kayserden herkese selamlar. Red Hot Chili Peppers dan Californication ı çalarmısınız ?...    |           Ethem Kaynak (Ankara) ,   Ankaradan selamlar.sizleri tebrik ediyorum. Otelimiz genel alanlarında yayınınızı vermeye başladık bile. İyi yayınlar....    |           Nehir aymaz (antalya) ,   Sektöre kazandırdığınız bu değerden dolayı sizleri tebrik ediyorum....    |           Kerem Cangöz (Bursa) ,   Bursadan herkese selamlar. böyle bir radyoyu sektörümüze kazırdığınız için sizlere sonsuz teşekkür ederim. ...    |           Angels Otel (Antalya) ,   Antalya Angels Otelden selamlar. Otelde konaklayan tüm misafirlerimiz için Bon Jovi den bir şarkı istiyoruz....    |         
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 
 

Dünya şokta! Akılalmaz iddia; Avustralya aslında yok!

 

Düz Dünya Teorisi'ni savunan kişilerin fikir alışverişinde bulunduğu internet sitelerinde Avustralya'nın aslında hiç var olmadığı ve hükümetler tarafından ortaya atılan hayali bir ülke olduğunu iddia edildi.

Geçtiğimiz yıl Mart ayı sonunda Shelley Floryd adlı Facebook kullanıcısı, sayfasında Avustralyanın var olmadığına dair bir harita ve not paylaştı. 

 

 

 

 

Floryd tarafından yazılan not şu şekildeydi: Avustralya yok. Kanıt dediğiniz her şey dünyanın önde gelen ülkeleri tarafından üretilen iyi kurgulanmış yalanlar ve belgeler. Peki ya Avustralyalı arkadaşlarınız? Onların hepsi oyuncu ve bilgisayarla üretilen karakterler, dünyayı kandırmak için oynanan yalanın bir parçası. 

Shelley Florydun gönderisi bir süre sonra kaldırılsa da tartışmalar bir defa patlak vermişti bile.

Shelley Floryd daha sonra paylaşılan notun bir şaka olduğunu söylese de komplo teorisyenleri, şaka olduğu açıklanan Avustralya notunu son derece ilgi çekici buldu.

Floryd tarafından bu notun paylaşılmasının ardından birçok kişi internet üzerinden Avustralyanın aslında var olmadığına dair bazı kanıtlar bulmak için araştırma yapıyor.

Avustralyanın aslında var olmadığına dair  iddialar aslında yeni değil. İlk iddianın tarihi 2006 yılına dayanıyor. Avustralyanın var olmadığı, 2006 yılında Flat Earth Society adlı bir forum sitesinde şu iddia ile başladı:

Birçoğunuz hayali kıta Avustralyanın gerçek olduğuna inandırıldınız. Bahse girerim hepiniz Avustralyanın varlığını okulda öğrendiniz. Şimdi size gerçeği açıklayacağım. Gerçek şu ki Avustralya gerçekte yok. Avustralya hakkında duyduğunuz ve gördüğünüz her şey hükümet tarafından uydurulan şeyler.

Forum sitesindeki bu paylaşım sonucunda başlayan tartışmalar bir anda büyük bir ilginin de odağı haline geldi. 
Dünyanın düz olduğu teorisine inanan birçok kişi Avustralyanın var olmadığı konusunda birbirinden ilginç yorumlar yaptı. Bazıları Avustralya yalanını ortaya çıkaran kullanıcıya teşekkür etti ve dünyanın gerçekleri öğrenme vaktinin geldiğini söyledi. Bazıları ise Hayali Avustralya Teorisinin, Düz Dünya Teorisini gölgelediğini öne sürdü.

Bu teoriye inanan bazı kişiler ise Avustralyanın gerçekte var olduğunu fakat Dünyanın bir başka noktasında yer aldığını söyledi.

Bu teoris öncesinde, Hayali Avustralya Teorisine benzer teoriler, ortaya atılan ilk iddialar değil. 

1933 yılında Almanyanın Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde yer alan Bielefeld kentinin aslında var olmadığı ve hükümet tarafından varmış gibi gösterilen hayali bir yerleşim yeri olduğunu iddiası ortaya atılmıştı. 

Aynı şekilde yakın zamanda birkaç öğrenci tarafından tekrar hortlatılan Hayali Bielefeld geyiği bir anda Almanyanın en çok konuşulan gündemi haline gelmişti.

 
Tarih       : 03 Mayıs 2018
 
 

                                           Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | TurMed Turizm Medya Yayın Grubu Kuruluşudur                                                                                                                                                                                   DJ İstek Paneli Girişi

 

 

sanalbasin.com üyesidir