YAVUZ ÇERÇİ (ANKARA) ,   ITS MY LİFE , Bon JOVİ...    |           YAVUZ ÇERÇİ (ANKARA) ,   YAYININIZ ÇOK GÜZEL ... TEŞEKKÜRLER......    |           Zafer (İzmir ) ,   Bütün Turizm çalışanlarına ve dostlarına selamlar.Dj snake magenta riddim....    |           Ayşegül Nerdeee (Yaşamkent) ,   Terence Trent T'Arby den Rain...    |           Hilton Garden Inn (İstanbul) ,   Red Hot Chili Peppers ...    |           Elif (Kosova) ,   Ardian Bujupi Xhensila - Cika Cika...    |           Londradan (Otelci) ,   Yurt dışında çalışan bir Türk turizmci olarak Turizm sektörüne böyle bir değer kazırdığınız için teşekkürler. Londradaki butik otelimizde sürekli ve kesintisiz olarak dinliyor ve dinletiyoruz :)...    |           Melis Karagöl (İzmir) ,   Seçtiğiniz kaliteli müziklerden dolayı tebrik ediyorum. Otelimizde kesintisiz dinliyoruz ve dinletiyoruz :)...    |           yekta (ankara) ,   Seven Nation Army çabilirmisiniz ...    |           yekta (ankara) ,   Flo Rida - Good Feeling...    |           Cemil Başer (Fransa) ,   Fransadan selamlar. Keyifle dinliyoruz...    |           Murathikmen (Çin ) ,   Çin Şanghai dan selamlar düzelsin artık memleket yurda dönelim :(...    |           Metin Gürbüz (Kayseri) ,   Kayserden herkese selamlar. Red Hot Chili Peppers dan Californication ı çalarmısınız ?...    |           Ethem Kaynak (Ankara) ,   Ankaradan selamlar.sizleri tebrik ediyorum. Otelimiz genel alanlarında yayınınızı vermeye başladık bile. İyi yayınlar....    |           Nehir aymaz (antalya) ,   Sektöre kazandırdığınız bu değerden dolayı sizleri tebrik ediyorum....    |           Kerem Cangöz (Bursa) ,   Bursadan herkese selamlar. böyle bir radyoyu sektörümüze kazırdığınız için sizlere sonsuz teşekkür ederim. ...    |           Angels Otel (Antalya) ,   Antalya Angels Otelden selamlar. Otelde konaklayan tüm misafirlerimiz için Bon Jovi den bir şarkı istiyoruz....    |         
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 
 

Flamingo Tours COOP TRR ile Türkiye'de operasyona başlıyor

 

Avrupa Türk Seyahat Acenteleri Birliği'nin (COOP TRR) Türkiye turizmine katkıları artmaya devam ediyor.

Bulgaristan kökenli dev otel zinciri Albena Otelleri’nin sahibi olduğu Flamingo Tours, COOP TRRnin katkılarıyla Türkiyede operasyona başlamaya hazırlanıyor.

 

 

 

 

Avrupa Türk seyahat Acentaları Birliği (COOP TRR) CEOsu Cumhur Sefer ve Flamingo Tours Almanya Müdürü Marin Vasilev, geçtiğimiz günlerde Antalyayı ziyaret ederek turist göndermek için gerekli görüşmeleri yaptı. Türkiyeden bir incoming acentesi ile iş yapmak üzere prensipte anlaşan Flamingo Tours, Kasım ayından itibaren Antalyaya grup yollayacak.

Başta Almanya olmak üzere Avrupadaki Türk turizmine olan yüksek ilgiyi sıcak tutmak için çalıştıklarının altını çizen COOP TRR CEOsu Cumhur Sefer, faaliyet göstermeye başladıklarından bu yana pek çok tur operatörünün ilgisini çekmeyi başardıklarını, büyüklerin yanı sıra orta ve küçük ölçekli tur operatörleriyle sürekli temas halinde olduklarını ifade etti. COOP TRR üyelerinden kendi turizm ürünlerini de satmayı istediğini anlatan Sefer, "Türkiye ile çalışmak isteyen çok yeni tur operatörleri var. Bizlere gelip Türkiye ile aralarında köprü olmamızı istiyorlar. Flamingo Tours da bunlardan bir tanesiydi. Türkiye turizmi konusunda COOP TRRden danışmanlık isteyen Flamingo Tours, Bulgaristan kökenli bir operatör ve hitap ettiği turist profilinde Almanların yanı sıra Ruslar da mevcut. Almanyadan operasyonlarını öncelikli olarak Bulgaristana yapıyorlar. Bulgaristanın yanı sıra ikinci bir ülke arayışları vardı, bizim de desteğimizle Türkiyede karar kıldılar" dedi.

 

Almanyadaki Türk kökenli operatörler desteklenmeli

Flamingo Toursun ilk operasyonlarını gerçekleştirmesi için Antalyadaki bir incoming acentesi ile işbirliği yapmasına aracılık ettiklerini anlatan Cumhur Sefer, bu türden çalışmalarının devam edeceğinin de haberini verdi. Küçük ama daha esnek, yani daha hızlı aksiyonlar yapabilen tur operatörlerinin Türk turizmine katkılarının en yakın yaşanan krizde kendisini gösterdiğini söyleyen Sefer, "Avrupadaki Türk kökenli tur operatörlerinin sayısı ne yazık ki geçmişte yaşanan olumsuz süreçte gitgide azaldı. Büyükler yok olurken küçükler zor da olsa ayakta kalmayı başardı. Başardılar çünkü esnek yapıları sayesinde hızlı aksiyonlar yapabildiler. İşte COOP TRR olarak bizim amacımız da bunları desteklemek ve yılmadan devam etmeleri için ürünlerini pazarlamak. Almanyadaki Türk kökenli operatörlerin sayısı çoğalırsa kriz bile olsa ülkemize yapılan tatil satışları sürecektir" ifadelerini kullandı.

 

Türkiye’ye COOP TRR sayesinde girdi

Cumhur Seferle birlikte Antalyaya gelerek görüşmeler yapan Flamingo Tours Almanya Müdürü Marin Vasilev de, Türk turizminin geleceğinin parlak olduğunu, COOP TRR aracılığıyla tanıdıkları Türk otellerinin kalitesinin de üst düzey olduğunu görmekten memnuniyet duyduklarını ifade etti.. Flamingo Toursun Bulgaristan dışında gireceği ilk destinasyonun Türkiye olacağını açıklayan Vasilev, COOP TRRnin bu operasyon için ilk kapıyı açtığını kaydediyor.

Vasilev, şunları söyledi:

"COOP TRR, sadece Türkiyeyi iyi bilen bir kuruluş değil, aynı zamanda Avrupa pazarını çok iyi biliyorlar, nabzını tutabiliyorlar. İşte bu yüzden Türkiye ile çalışmalarımız için öncelikle onlardan danışmanlık aldık, kendilerine güvenimiz tam. COOP TRRnin birikimlerinden daha çok faydalanacağız."

 

Antalya ile başlayacak Türkiye’ye yayılacak

Antalyadaki hedeflerinin öncelikle başarılı bir başlangıç yapmak olduğunu vurgulayan Vasilev, sahibi oldukları Bulgaristandaki Albena Otel zincirinin aile ve spor turizminde öne çıktığını, bu alanda Türk otellerinin durumunun da çok iyi olmasının önemli bir avantaj olduğunun altını çizerek, bundan sonra bu konsept için Bulgaristana çok sık gelen turist profilini Antalyaya da yönlendireceklerini ifade etti.

Bulgaristan, Türk turizminden çok şey öğrenecek

Flamingo Tours Almanya Müdürü Marin Vasilev, Bulgaristanda turizm sezonunun dört ayla sınırlı kalmasına karşın Antalyanın neredeyse tüm yıla yayılan uzun sezonunun kendileri için en büyük avantaj olduğunu vurgulayan Vasilev, Antalyaya ilk turist gruplarını Kasım ayından itibaren göndermeye başlayacaklarını kaydederek, bunun için hali hazırda Bulgaristan için çalıştıkları Sunexpress havayolu şirketi ile anlaştıklarını bildirdi. Vasilev, "Amacımız Antalya ile başlayacak operasyonlarımızın Türkiyenin diğer bölgelerine de yaymak. Bulgaristan, Türk turizminden çok şey öğrenecek " dedi.

COOP TRR Türkiye Temsilcisi Mümtaz Özaslangöz de, Flamingo Toursun Antalyada görüştüğü üç incoming acentesinden birisiyle prensipte anlaştığını, resmi olarak sözleşmelerin imzalanmasıyla bu yeni işbirliğinin duyurusunu yapacaklarını, COOP TRRnin Antalyaya turist getirecek yeni şirketlerle görüşmelerinin sürdüğünü bildirdi.

FLAMINGO TOURS

Flamingo Tours’un sahibi Bulgaristan kökenli dev otel zinciri Albena Otelleri. Albena, Romanya-Türkiye sınırı arasındaki bölgenin adı aynı zamanda. Çatısı altında 45 otel olan Albena Otelleri, ülkenin Karadeniz kıyısı boyunca her türden turistik tesisleriyle hizmet veriyor. Tatil, spor, SPA, Wellness, Kayak Merkezi, eğlence, su parkı alanlarında öne çıkan tesislerin ülke dışındaki marka bilinirliği de yüksek. Albena, bu yıl otellerinin kapasitesini genişletmek için 23 milyon Lev (11,8 milyon Euro) yatırım yapacağını açıkladı.

COOP TRR

Almanya merkezli COOP TRR- Avrupa Türk Seyahat Acenteleri Birliği, turizm sektöründe Türk şirketlerinin karşılaştıkları sorunları aşmak, sektörü geliştirmek, iyileştirmek için oluşturulmuş bağımsız bir platform. Platform üyelerinin 600den fazlası Almanyadan, diğer Avrupa ülkeleriyle birlikte toplamda acente sayısı bine yaklaştı. COOP TRR, İngiltere, Fransa, Hollanda, Belçika, İsviçre, Danimarka ve Avusturyadan yeni üyelerle Avrupaya yayılıyor.

COOP TRR’nin ana hedefleri; uluslararası piyasada Türk seyahat acentelerinin haklarını korumak, kazançlarını artırmak, satış işlemlerini kolaylaştırmak ve Türkiye turizm sektörüne katkıda bulunmak. 

 
Tarih       : 15 Mayıs 2018
 
 

                                           Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | TurMed Turizm Medya Yayın Grubu Kuruluşudur                                                                                                                                                                                   DJ İstek Paneli Girişi

 

 

sanalbasin.com üyesidir