YAVUZ ÇERÇİ (ANKARA) ,   ITS MY LİFE , Bon JOVİ...    |           YAVUZ ÇERÇİ (ANKARA) ,   YAYININIZ ÇOK GÜZEL ... TEŞEKKÜRLER......    |           Zafer (İzmir ) ,   Bütün Turizm çalışanlarına ve dostlarına selamlar.Dj snake magenta riddim....    |           Ayşegül Nerdeee (Yaşamkent) ,   Terence Trent T'Arby den Rain...    |           Hilton Garden Inn (İstanbul) ,   Red Hot Chili Peppers ...    |           Elif (Kosova) ,   Ardian Bujupi Xhensila - Cika Cika...    |           Londradan (Otelci) ,   Yurt dışında çalışan bir Türk turizmci olarak Turizm sektörüne böyle bir değer kazırdığınız için teşekkürler. Londradaki butik otelimizde sürekli ve kesintisiz olarak dinliyor ve dinletiyoruz :)...    |           Melis Karagöl (İzmir) ,   Seçtiğiniz kaliteli müziklerden dolayı tebrik ediyorum. Otelimizde kesintisiz dinliyoruz ve dinletiyoruz :)...    |           yekta (ankara) ,   Seven Nation Army çabilirmisiniz ...    |           yekta (ankara) ,   Flo Rida - Good Feeling...    |           Cemil Başer (Fransa) ,   Fransadan selamlar. Keyifle dinliyoruz...    |           Murathikmen (Çin ) ,   Çin Şanghai dan selamlar düzelsin artık memleket yurda dönelim :(...    |           Metin Gürbüz (Kayseri) ,   Kayserden herkese selamlar. Red Hot Chili Peppers dan Californication ı çalarmısınız ?...    |           Ethem Kaynak (Ankara) ,   Ankaradan selamlar.sizleri tebrik ediyorum. Otelimiz genel alanlarında yayınınızı vermeye başladık bile. İyi yayınlar....    |           Nehir aymaz (antalya) ,   Sektöre kazandırdığınız bu değerden dolayı sizleri tebrik ediyorum....    |           Kerem Cangöz (Bursa) ,   Bursadan herkese selamlar. böyle bir radyoyu sektörümüze kazırdığınız için sizlere sonsuz teşekkür ederim. ...    |           Angels Otel (Antalya) ,   Antalya Angels Otelden selamlar. Otelde konaklayan tüm misafirlerimiz için Bon Jovi den bir şarkı istiyoruz....    |         
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 
 

Ayvalık Badavut Plajı’nın koruma derecesi düşürüldü

 

Bir tarafı ormana bakan, diğer tarafı bir zamanlar ünlü Sarımsak taşının çıkarıldığı ocaklar bulunan Ayvalık Badavut Plajı'nın koruma statüsü, 'Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı' olarak düşürüldü.

Yapılan değişiklikle plajda, turizm ve konut inşasına izin verileceği ileri sürüldü.

 

 

 


Balıkesir’deki doğal sit alanlarının yeniden değerlendirilmesine yönelik Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü tarafından 2015 yılında başlatılan, ‘Balıkesir ili Doğal sit alanlarının ekolojik temelli bilimsel araştırma projesi’ sonuçlandı.

İldeki 73 doğal sit alanından 45’inin bulunduğu Ayvalık’ın gizli cennetlerinden Badavut Plajının sit derecesi değiştirildi. Badavut Plajını kapsayan alan, ‘Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı’ olarak belirlendi. Çevreciler, yapılan değişiklikle Badavut Plajında, turizm ve konut inşasına izin verileceğini öne sürdü. 


Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri, özel bir şirket tarafından yapılan projenin Balıkesir Tabiat Varlıklarını Koruma Komisyonunca incelenerek, verilen kararların bakanlığa gönderildiğini ifade etti. Komisyonun her ay yapılan periyodik toplantılarda projeyi ele aldığını, Ayvalık’la ilgili şu ana kadar 17 konunun görüşülerek bakanlığa onay için gönderildiğini belirtti. Ayvalık Sakarya Mahallesi ve Türkiye’nin en büyük Tabiat Parkı olan Ayvalık Adaları Tabiat Parkındaki adalarla ilgili koruma statülerinin de incelenmesi tamamlanan 17 konu içinde yer aldığı, ancak sadece Badavut Plajının bakanlık tarafından karara bağlandığı belirtildi. Badavut’ta oteller bölgesi olarak tanımlanan plaj bölümünün koruma statüsünün değiştiği, taş ocaklarının bulunduğu kayalıklar ve Tuzla bölgesinin ‘Kesin korunacak alan’ olarak onay için bakanlığa gönderildiği öğrenildi.

 

Özel alanların yapılaşmaya açılmak için derecelerinin düşürüldüğü izlenimi edindiklerini belirten Ayvalık Kent Konseyi Başkanı Filiz Karayelli, “Bu da çok vahim. Bizim için Tabiat Parkımız çok önemli. Türkiye’deki en büyük tabiat parkıdır ve onu da korumaya kararlıyız. Derler ya saçının bir teline bile zarar gelmesini istemeyiz. O anlamda biz de koruyacağız. Biz bir ağacımızın yok olmasına bile tahammül edemeyecek bir halkız. Yapılaşmaya daha fazla açılmasını istemiyoruz. Doğal alanlarımızı korumak istiyoruz. Sonuna kadar mücadele edeceğiz” dedi.

 

Badavutun yapılaşmasına izin vermeyeceğiz


Çevre Koruma ve Ayvalık’ı Güzelleştirme Derneği Başkanı Havva Taylan ise, “Birinci derece koruma planı içinde olan bir alanın üçüncü derece gibi saçma sapan plan içine alındığını öğrendik ve sivil toplum örgütleriyle buna karşı çıkmak için bir araya geldik. Ayvalık Adaları Tabiat Parkımız 2004 yılı revize planı koruması içindedir. Bu plan durduğu sürece bunu yapamazlar. İtiraz dilekçelerimizi İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğüne vereceğiz ve onlardan alacağımız yanıta göre hukuki mücadelemizi başlatacağız. Buranın yapılaşmasına izin vermeyeceğiz. Hiç kimse bunun hayalini dahi kurmasın” dedi.

 
Tarih       : 23 Haziran 2018
 
 

                                           Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | TurMed Turizm Medya Yayın Grubu Kuruluşudur                                                                                                                                                                                   DJ İstek Paneli Girişi

 

 

sanalbasin.com üyesidir