YAVUZ ÇERÇİ (ANKARA) ,   ITS MY LİFE , Bon JOVİ...    |           YAVUZ ÇERÇİ (ANKARA) ,   YAYININIZ ÇOK GÜZEL ... TEŞEKKÜRLER......    |           Zafer (İzmir ) ,   Bütün Turizm çalışanlarına ve dostlarına selamlar.Dj snake magenta riddim....    |           Ayşegül Nerdeee (Yaşamkent) ,   Terence Trent T'Arby den Rain...    |           Hilton Garden Inn (İstanbul) ,   Red Hot Chili Peppers ...    |           Elif (Kosova) ,   Ardian Bujupi Xhensila - Cika Cika...    |           Londradan (Otelci) ,   Yurt dışında çalışan bir Türk turizmci olarak Turizm sektörüne böyle bir değer kazırdığınız için teşekkürler. Londradaki butik otelimizde sürekli ve kesintisiz olarak dinliyor ve dinletiyoruz :)...    |           Melis Karagöl (İzmir) ,   Seçtiğiniz kaliteli müziklerden dolayı tebrik ediyorum. Otelimizde kesintisiz dinliyoruz ve dinletiyoruz :)...    |           yekta (ankara) ,   Seven Nation Army çabilirmisiniz ...    |           yekta (ankara) ,   Flo Rida - Good Feeling...    |           Cemil Başer (Fransa) ,   Fransadan selamlar. Keyifle dinliyoruz...    |           Murathikmen (Çin ) ,   Çin Şanghai dan selamlar düzelsin artık memleket yurda dönelim :(...    |           Metin Gürbüz (Kayseri) ,   Kayserden herkese selamlar. Red Hot Chili Peppers dan Californication ı çalarmısınız ?...    |           Ethem Kaynak (Ankara) ,   Ankaradan selamlar.sizleri tebrik ediyorum. Otelimiz genel alanlarında yayınınızı vermeye başladık bile. İyi yayınlar....    |           Nehir aymaz (antalya) ,   Sektöre kazandırdığınız bu değerden dolayı sizleri tebrik ediyorum....    |           Kerem Cangöz (Bursa) ,   Bursadan herkese selamlar. böyle bir radyoyu sektörümüze kazırdığınız için sizlere sonsuz teşekkür ederim. ...    |           Angels Otel (Antalya) ,   Antalya Angels Otelden selamlar. Otelde konaklayan tüm misafirlerimiz için Bon Jovi den bir şarkı istiyoruz....    |         
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 
 

Mehmet İşler: ''Turizmci çok bunaldı OHAL'in kalkması lazım''

 

İzmir'de, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) üyesi, Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği'nin (ETİK) 20'nci olağan genel kurul toplantısı yapıldı.

Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İşler, turizmin önünde olağanüstü hal (OHAL) yönetimi nedeniyle bazı engeller olduğunu belirterek, "OHALin kaldırılması lazım. Çünkü pazarımızın çoğu Avrupa. Avrupalılar demokratik ülkelere seyehat ediyor, yatırımcısı da hakkını hukuk karşısında arayabileceği ülkelerle işbirliği yapmak istiyor" dedi.

 

 


İzmirde, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) üyesi, Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliğinin (ETİK) 20nci olağan genel kurul toplantısına İzmir Vali Yardımcısı Cumhur Güven Taşbaşı, İzmir İl Kültür Turizm Müdür Vekili Murat Karaçanta ve ETİK Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İşler ile birlikte çok sayıda sektör temsilcisi katıldı. Mevcut başkan Mehmet İşlerin başkanlığında tek listeyle gidilen genel kurulda, sektörle ilgili gelişmeler ve Türk turizminin güncel sorunları ile turizmcilerin beklentileri ele alındı.


TÜROFED Başkan Yardımcısı ve ETİK Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İşler, üç yıllık dönemin sonunda olağan genel kurula gidilirken Türk turizminin zor bir süreçten geçtiğini söyledi. TÜROFEDde de yeni dönemde başkanlık görevine hazırlandığını anlatan İşler, ETİKte son kez aday olduğunu dile getirdi. Cumhurbaşkanlığı ve genel seçiminin ardından turizm adına iyi gelişmeler olmasını umut ettiklerini belirten İşler, "Yabancı yatırımcılarla konuşuyorum. Hepsi yatırım yapmak için bekliyor. Bize ilk sundukları gerekçe olağaüstü hal. Bunu söylediğimizde FETÖcü olmakla suçlanıyoruz. OHALin kaldırılması lazım. Çünkü pazarımızın çoğu Avrupa. Avrupalılar demokratik ülkelere seyehat ediyor, yatırımcısı da hakkını hukuk karşısında arayabileceği ülkelerle işbirliği yapmak istiyor" diye konuştu. İşler, bir turizmci olarak 10 yıllık anlaşma yaptığı bir firmanın 8inci yılında ülkeden çekildiğini belirterek, "Akşam yatıp sabah kalktıklarında tereddüt yaşıyorlar. İstikrar ve sürdürülebilir ortam gerekli. Bu ülke 2 yıldır OHAL ile yönetiliyor" dedi.

Turizmcilerin çok bunaldığını dile getiren Mehmet İşler tek isteklerinin istikrar olduğunu söyleyerek şunları ifade etti:
"Son iki yılda başımıza gelmeyen kalmadı. Döviz yukarı çıkıyorsa arkasından et, elektrik, su çıkıyor. Turizmin önünde bekleyen problemleri saymakla bitiremeyiz. Mevzuatlar, elektrik, su indirimi, yabancı çalıştırma, ecrimisil bunlardan sadece bazıları. Bizim isteğimiz turizmcinin önü açılsın. İzmirde toprak, tarihi eser, deniz, gastronomi ve kongre var. Antalya, domates ve patlıcan ekerken turizme yöneldi. Belediye ile işbirliği yapıyor, fuarlara katılıyorlar. Biz İzmirde kendi aramızdaki kopukluğu da bitirmeliyiz."

Travel Turkey yerli turizme katkı sağlamalı
İzmirdeki en büyük fuarlardan biri olan ve TURSAB-İZFAŞ ortaklığında düzenlenen Travel Turkeyde yerli turizme daha fazla katkı sağlanması gerektiğini savunan İşler, "İzmir’i parlatmalıyız. Mum dibine ışık vermez. Bu fuarda siz otelcilerin olması lazım iken, Travel Turkey, yerli turistin yurtdışına çıkmasını sağlayan bir fuar oldu. 3 gün oteller doluyor diye aldanmayın. Bu fuarı İzmire turist getiren bir fuar haline getirelim istiyorum" dedi.


Konuşmaların ardından ETİKin mevcut başkanı Mehmet İşler, tek listeyle girdiği seçimde tekrar başkan seçildi.

 
Tarih       : 29 Haziran 2018
 
 

                                           Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | TurMed Turizm Medya Yayın Grubu Kuruluşudur                                                                                                                                                                                   DJ İstek Paneli Girişi

 

 

sanalbasin.com üyesidir