YAVUZ ÇERÇİ (ANKARA) ,   ITS MY LİFE , Bon JOVİ...    |           YAVUZ ÇERÇİ (ANKARA) ,   YAYININIZ ÇOK GÜZEL ... TEŞEKKÜRLER......    |           Zafer (İzmir ) ,   Bütün Turizm çalışanlarına ve dostlarına selamlar.Dj snake magenta riddim....    |           Ayşegül Nerdeee (Yaşamkent) ,   Terence Trent T'Arby den Rain...    |           Hilton Garden Inn (İstanbul) ,   Red Hot Chili Peppers ...    |           Elif (Kosova) ,   Ardian Bujupi Xhensila - Cika Cika...    |           Londradan (Otelci) ,   Yurt dışında çalışan bir Türk turizmci olarak Turizm sektörüne böyle bir değer kazırdığınız için teşekkürler. Londradaki butik otelimizde sürekli ve kesintisiz olarak dinliyor ve dinletiyoruz :)...    |           Melis Karagöl (İzmir) ,   Seçtiğiniz kaliteli müziklerden dolayı tebrik ediyorum. Otelimizde kesintisiz dinliyoruz ve dinletiyoruz :)...    |           yekta (ankara) ,   Seven Nation Army çabilirmisiniz ...    |           yekta (ankara) ,   Flo Rida - Good Feeling...    |           Cemil Başer (Fransa) ,   Fransadan selamlar. Keyifle dinliyoruz...    |           Murathikmen (Çin ) ,   Çin Şanghai dan selamlar düzelsin artık memleket yurda dönelim :(...    |           Metin Gürbüz (Kayseri) ,   Kayserden herkese selamlar. Red Hot Chili Peppers dan Californication ı çalarmısınız ?...    |           Ethem Kaynak (Ankara) ,   Ankaradan selamlar.sizleri tebrik ediyorum. Otelimiz genel alanlarında yayınınızı vermeye başladık bile. İyi yayınlar....    |           Nehir aymaz (antalya) ,   Sektöre kazandırdığınız bu değerden dolayı sizleri tebrik ediyorum....    |           Kerem Cangöz (Bursa) ,   Bursadan herkese selamlar. böyle bir radyoyu sektörümüze kazırdığınız için sizlere sonsuz teşekkür ederim. ...    |           Angels Otel (Antalya) ,   Antalya Angels Otelden selamlar. Otelde konaklayan tüm misafirlerimiz için Bon Jovi den bir şarkı istiyoruz....    |         
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 
 

TESTUD Başkanı Yılık: ''Termal tuizmde önceliği eğitime vermeliyiz''

 

Termal Sağlık ve Turizm Derneği (TESTUD) Başkanı Yavuz Yılık termal turizmde sektörün en fazla ihtiyaç duyduğu nitelikli eleman sorununun en kısa sürede giderilmesinin hayatı önem taşıdığı belirtti.

Yılık, termal turizmde gelişen ve gelirini ciddi şekilde artıran ülkelere baktıklarında ilk etapta eğitime yatırım yapıldığını belirterek, “Türkiye’de de öncelikle eğitim üzerinden yola çıkılmalı ve nitelikli termal turizm meslek yüksekokulları açılmalıdır. Büyük hedeflere ulaşmak için öncelik nitelikli personel olmalıdır” dedi.

 

 


Türkiyenin termal kaynaklar ve tesisler bakımından dünyanın hatırı sayılan ülkelerinden biri olduğunu ve Türkiye’de de bu zenginliği etkin şekilde değerlendirmek için çalışmaların hızlandığını anlatan Yılık, şöyle konuştu:


“Sadece ülkemizde değil dünya genelinde de sağlık turizmi son 10 yılda çok önemli ve inanılmaz bir noktaya geldi. Dünyada tıp turizmi için seyahat edenlerin sayısı 10 milyonu aştı ve yıllık ciro 100 milyar dolara ulaştı. Üstelik termal turizm, SPA, yaşlı ve engelli turizminde seyahat edenlerin payı medikal turizmin çok daha üzerinde. Ülkeler bu başarıyı, termal alanında verdikleri eğitim ile kazanıyor. Dünya medyasında termal turizm başarısıyla oldukça yer alan ve dernek olarak bizim de yakından takip ettiğimiz İzlanda ve Rusya gibi ülkelere baktığımızda ise, işe eğitimden başladıklarını görüyoruz. Bu nedenle Türkiye’de de öncelikle eğitim üzerinden yola çıkılmalı ve nitelikli termal turizm meslek yüksekokulları açılmalıdır. Büyük hedeflere ulaşmak için öncelik nitelikli personel olmalıdır.”

Açılacak termal turizm meslek yüksekokullarında verilecek eğitimin her bakımdan donanımlı olması gerektiğinin altını çizen Yılık, sözlerine şöyle devam etti:


“Termal turizm meslekyüksekokullarından mezun olacak her bir öğrenci iyi dil eğitimi almış, doğru masaj tekniklerini bilen, FTR konusunda deneyimli ve tedavi paketleri oluşturabilen, alanında profesyonel bir termal yetkili olarak sahaya hazırlanmalı. Böylece hem toplumumuza yetkin bireyler kazandırabilir hem de termal turizmin ekonomiye desteğini daha da artırabiliriz. Termal kaynaklarımızı ve tesislerimizi tam anlamıyla kullanmamızın yanında hizmetimizi de en iyi noktaya ulaştırırsak, Türkiye’yi termal turizmde dünyada öncü bir noktaya getirebiliriz. Bununla beraber gençlerimiz için yepyeni bir istihdam kapısı da açılmış olur. Yeni yapılacak çalışmalar, yeni işbirlikleri için biz TESTUD olarak her zaman elimizi taşın altına koymaya hazırız.”


 
Tarih       : 02 Temmuz 2018
 
 

                                           Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | TurMed Turizm Medya Yayın Grubu Kuruluşudur                                                                                                                                                                                   DJ İstek Paneli Girişi

 

 

sanalbasin.com üyesidir