Zafer (İzmir ) ,   Bütün Turizm çalışanlarına ve dostlarına selamlar.Dj snake magenta riddim....    |           Ayşegül Nerdeee (Yaşamkent) ,   Terence Trent T'Arby den Rain...    |           Hilton Garden Inn (İstanbul) ,   Red Hot Chili Peppers ...    |           Elif (Kosova) ,   Ardian Bujupi Xhensila - Cika Cika...    |           Londradan (Otelci) ,   Yurt dışında çalışan bir Türk turizmci olarak Turizm sektörüne böyle bir değer kazırdığınız için teşekkürler. Londradaki butik otelimizde sürekli ve kesintisiz olarak dinliyor ve dinletiyoruz :)...    |           Melis Karagöl (İzmir) ,   Seçtiğiniz kaliteli müziklerden dolayı tebrik ediyorum. Otelimizde kesintisiz dinliyoruz ve dinletiyoruz :)...    |           yekta (ankara) ,   Seven Nation Army çabilirmisiniz ...    |           yekta (ankara) ,   Flo Rida - Good Feeling...    |           Cemil Başer (Fransa) ,   Fransadan selamlar. Keyifle dinliyoruz...    |           Murathikmen (Çin ) ,   Çin Şanghai dan selamlar düzelsin artık memleket yurda dönelim :(...    |           Metin Gürbüz (Kayseri) ,   Kayserden herkese selamlar. Red Hot Chili Peppers dan Californication ı çalarmısınız ?...    |           Ethem Kaynak (Ankara) ,   Ankaradan selamlar.sizleri tebrik ediyorum. Otelimiz genel alanlarında yayınınızı vermeye başladık bile. İyi yayınlar....    |           Nehir aymaz (antalya) ,   Sektöre kazandırdığınız bu değerden dolayı sizleri tebrik ediyorum....    |           Kerem Cangöz (Bursa) ,   Bursadan herkese selamlar. böyle bir radyoyu sektörümüze kazırdığınız için sizlere sonsuz teşekkür ederim. ...    |           Angels Otel (Antalya) ,   Antalya Angels Otelden selamlar. Otelde konaklayan tüm misafirlerimiz için Bon Jovi den bir şarkı istiyoruz....    |         
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 
 

Türkiye'yi sağlık turizminde hedefe termaller taşıyacak

 

Turizm sektöründe geliri artıran, nitelikli turisti ülkemize çeken sağlık turizmini domine edecek araçların başında termaller görülüyor ve tanıtımı noktasında yurt dışında ciddi çalışmalar yapılıyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı verilerine göre, Türkiye sağlık turizminde son 7 yılda 5 kat büyüdü. 

 

 

 

 

Türkiyenin termal turizm potansiyelini dünyaya tanıtmak amacıyla nitelikli çalışmalar yapan Termal Sağlık ve Turizm Derneği Başkanı Yavuz Yılık, Türkiye’nin deniz, kum, güneş turizminin yanı sıra son yıllarda sağlık turizmiyle de adından sıkça söz ettirdiğini kaydetti. Türkiye’nin sağlık turizminde büyük hedeflerinin olduğunu ve termal turizmin bu hedef için en doğru başlık olduğunu belirten Yılık, şunları söyledi:

“Dünyanın hemen her noktasından Türkiyeye her yıl sağlık turizmi kapsamında gelen hastalara şifa buluyor. Ortadoğu ülkeleri vatandaşları en çok saç ekimi, plastik ve estetik cerrahi için gelirken, Ruslar daha çok kanser tedavisi ve termal turizm için geliyor. Artık sağlık turizmi yarattığı istihdam ve döviz geliri ile Türk ekonomisinde son 10 yılda çok büyük paya sahip sektörlerden biri haline geldi. Öyle ki tedavi amaçlı ülkemize gelenler, tatil için gelen turistlere göre ortalama 4 kat daha fazla döviz bırakıyor. Türkiye’nin elde ettiği bu getiri ile sağlık turizminde 2023 hedefi 2 milyon hasta ve 20 milyar dolar gelir olarak belirlendi. Bu hedef doğrultusunda atılacak adımlar ve hamleler ile bin 500 adet doğal kaplıca su kaynağıyla termal turizm çok önemli bir paya sahip olabilir. "

Türkiye’nin sahip olduğu kaplıca suyu potansiyeli ile dünyada önemli termal pazarlardan biri olduğunu anımsatan Yılık, “Ülkemizde termal turizmin sağlık turizmi içerisinde önemi çok büyük. Her yıl binlerce turist dinlenmek ve yenilenmek için termal tesislerimizde konaklıyor. Ayrıca termalde, sağlık hizmetimizle tercih edilen bir ülke olmak ülkemizin uluslararası prestiji açısından da oldukça önemli. Bu noktada biz TESTUD olarak, termal turizmdeki desteğimizle Türkiyeyi dünyanın en önemli termal tedavi merkezlerinden biri haline getirmek için çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz” dedi.

 
Tarih       : 13 Temmuz 2018
 
 

                                           Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | TurMed Turizm Medya Yayın Grubu Kuruluşudur                                                                                                                                                                                   DJ İstek Paneli Girişi

 

 

sanalbasin.com üyesidir