YAVUZ ÇERÇİ (ANKARA) ,   ITS MY LİFE , Bon JOVİ...    |           YAVUZ ÇERÇİ (ANKARA) ,   YAYININIZ ÇOK GÜZEL ... TEŞEKKÜRLER......    |           Zafer (İzmir ) ,   Bütün Turizm çalışanlarına ve dostlarına selamlar.Dj snake magenta riddim....    |           Ayşegül Nerdeee (Yaşamkent) ,   Terence Trent T'Arby den Rain...    |           Hilton Garden Inn (İstanbul) ,   Red Hot Chili Peppers ...    |           Elif (Kosova) ,   Ardian Bujupi Xhensila - Cika Cika...    |           Londradan (Otelci) ,   Yurt dışında çalışan bir Türk turizmci olarak Turizm sektörüne böyle bir değer kazırdığınız için teşekkürler. Londradaki butik otelimizde sürekli ve kesintisiz olarak dinliyor ve dinletiyoruz :)...    |           Melis Karagöl (İzmir) ,   Seçtiğiniz kaliteli müziklerden dolayı tebrik ediyorum. Otelimizde kesintisiz dinliyoruz ve dinletiyoruz :)...    |           yekta (ankara) ,   Seven Nation Army çabilirmisiniz ...    |           yekta (ankara) ,   Flo Rida - Good Feeling...    |           Cemil Başer (Fransa) ,   Fransadan selamlar. Keyifle dinliyoruz...    |           Murathikmen (Çin ) ,   Çin Şanghai dan selamlar düzelsin artık memleket yurda dönelim :(...    |           Metin Gürbüz (Kayseri) ,   Kayserden herkese selamlar. Red Hot Chili Peppers dan Californication ı çalarmısınız ?...    |           Ethem Kaynak (Ankara) ,   Ankaradan selamlar.sizleri tebrik ediyorum. Otelimiz genel alanlarında yayınınızı vermeye başladık bile. İyi yayınlar....    |           Nehir aymaz (antalya) ,   Sektöre kazandırdığınız bu değerden dolayı sizleri tebrik ediyorum....    |           Kerem Cangöz (Bursa) ,   Bursadan herkese selamlar. böyle bir radyoyu sektörümüze kazırdığınız için sizlere sonsuz teşekkür ederim. ...    |           Angels Otel (Antalya) ,   Antalya Angels Otelden selamlar. Otelde konaklayan tüm misafirlerimiz için Bon Jovi den bir şarkı istiyoruz....    |         
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 
 

AK Parti'den turizm bülteni

 

AK Parti'nin Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ın sunumuyla başlayan Temmuz ayı ekonomi bülteninde, Türkiye'nin 2002'den bu yana turizm sektöründeki hedefleri, rakamlarıyla yer alıyor.

Bültenin sunum yazısında Yılmaz, İkinci Dünya Savaşı sonrasında turizm sektörünün tüm dünyada büyük bir atılım gösterdiğini, turizmin dünyada gayrisafi milli hasılasının ve toplam istihdamının yüzde 10una denk gelen büyüklüğe sahip  olduğunu, geçen yıl dünyada yüzde 7 büyüyen turizm sektöründe, bu yıl  yüzde 4-5 bandında büyüme beklendiğini belirtti.

 

 

 

Sunum yazısında Türkiyenin bir açık hava müzesi olduğuna işaret eden Yılmaz,  "Turizmin neredeyse tüm alanlarını kapsayan potansiyeli göz önüne  alındığında turizm alanındaki gelişmelerin hem ülke ekonomisine hem de  bölgesel kalkınmaya olumlu etkisi olacaktır. Türkiyede 2002 yılında turizm denildiğinde akla sadece deniz, kum ve güneş geliyorken, turizm artık gastronomiden spora,  termal ve sağlık turizminden inan turizmine kadar birçok alanda cazibe merkezi olmaya  aday konumundadır. Dünya genelinde seyahat eden turistlerin davranışlarındaki değişimler ve turizm rotalarının çeşitlenmesi Türkiye’nin potansiyelini gerçekleştirmede faydalı olacaktır."  değerlendirmesinde bulundu.

Yılmaz, Türkiyenin yeni yönetim döneminde 50 milyon turist hedefi bulunduğunu vurgulayarak, "2023 Siyasi Vizyon çerçevesinde de başka alanlarda olduğu gibi turizm sektörü için de hedeflerimiz bulunmaktadır. Şüphesiz Türkiye bu şahlanış döneminde, her alanda olduğu gibi turizm alanında da başarılı politikalarla hedeflerine ulaşacaktır." ifadesini  kullandı.

Yayınlanan bültende turizmin, ekonomik getirisi nedeniyle Türkiye için stratejik önemine değinilerek, turizmin istihdamı arttırdığına, dış ticaret açığının kapanmasına yardımcı olduğuna, sıcak para girişiyle piyasaların likidite devamlılığını sağladığına dikkati çekildi.

AK Partinin iktifdarda olduğu 16 yılllık dönemde, turizm sektörünün büyümesine işaret edilen bültende, turist sayısının 12-13 milyondan 32-33 milyona, turizm  gelirlerinin 13,5 milyar dolar seviyelerinden 26-27 milyar dolara çıktığı bildirildi.

Türkiyeye gelen turist sayısına da yer verilen bültende, "2002de Türkiyeye gelen yabancı ziyaretçi sayısı 13 milyon 256 bin 28 kişiyken 2014te 36 milyon 837 bin 900 kişiyle en yüksek rakama ulaşmıştır. 2018 için ise 40 milyon  turistin Türkiyeye gelmesi hedeflenmektedir. Diğer taraftan Türkiyenin turizm potansiyeli uluslararası arenada değerlendirilecek olursa Dünya Turizm Örgütünün verilerine göre, 2017de Türkiyenin 31,3 milyon ziyaretçi sayısıyla dünyada en çok uluslararası ziyaretçi alan 10uncu ülke olduğu görülmektedir." ifadeleri kullanıldı.

Türkiye olarak kıyı turizminde yakalanan başarının kış, sağlık, doğa-macera ve spor gibi alternatif turizm türlerinde de gösterileceği belirtilen bültende, "Türkiyeye karşı yapılan seyahat uyarılarının ciddiyetini kaybetmesi 2017 turizm istatistiklerine olumlu yansımıştır. Hem 2018 hem de 2023 turizm hedeflerine ulaşabilmek için akılcı turizm politikaları uygulamaya devam edeceğiz. Gelişen ve çeşitlenen turizm ile milli gelirimizi ve istihdamımızı arttırmanın yanı sıra temel meselemiz olan cari açığı azaltma konusunda da önemli bir ilerleme sağlayacağız." ifadelerine yer verildi.

 
Tarih       : 17 Temmuz 2018
 
 

                                           Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | TurMed Turizm Medya Yayın Grubu Kuruluşudur                                                                                                                                                                                   DJ İstek Paneli Girişi

 

 

sanalbasin.com üyesidir