YAVUZ ÇERÇİ (ANKARA) ,   ITS MY LİFE , Bon JOVİ...    |           YAVUZ ÇERÇİ (ANKARA) ,   YAYININIZ ÇOK GÜZEL ... TEŞEKKÜRLER......    |           Zafer (İzmir ) ,   Bütün Turizm çalışanlarına ve dostlarına selamlar.Dj snake magenta riddim....    |           Ayşegül Nerdeee (Yaşamkent) ,   Terence Trent T'Arby den Rain...    |           Hilton Garden Inn (İstanbul) ,   Red Hot Chili Peppers ...    |           Elif (Kosova) ,   Ardian Bujupi Xhensila - Cika Cika...    |           Londradan (Otelci) ,   Yurt dışında çalışan bir Türk turizmci olarak Turizm sektörüne böyle bir değer kazırdığınız için teşekkürler. Londradaki butik otelimizde sürekli ve kesintisiz olarak dinliyor ve dinletiyoruz :)...    |           Melis Karagöl (İzmir) ,   Seçtiğiniz kaliteli müziklerden dolayı tebrik ediyorum. Otelimizde kesintisiz dinliyoruz ve dinletiyoruz :)...    |           yekta (ankara) ,   Seven Nation Army çabilirmisiniz ...    |           yekta (ankara) ,   Flo Rida - Good Feeling...    |           Cemil Başer (Fransa) ,   Fransadan selamlar. Keyifle dinliyoruz...    |           Murathikmen (Çin ) ,   Çin Şanghai dan selamlar düzelsin artık memleket yurda dönelim :(...    |           Metin Gürbüz (Kayseri) ,   Kayserden herkese selamlar. Red Hot Chili Peppers dan Californication ı çalarmısınız ?...    |           Ethem Kaynak (Ankara) ,   Ankaradan selamlar.sizleri tebrik ediyorum. Otelimiz genel alanlarında yayınınızı vermeye başladık bile. İyi yayınlar....    |           Nehir aymaz (antalya) ,   Sektöre kazandırdığınız bu değerden dolayı sizleri tebrik ediyorum....    |           Kerem Cangöz (Bursa) ,   Bursadan herkese selamlar. böyle bir radyoyu sektörümüze kazırdığınız için sizlere sonsuz teşekkür ederim. ...    |           Angels Otel (Antalya) ,   Antalya Angels Otelden selamlar. Otelde konaklayan tüm misafirlerimiz için Bon Jovi den bir şarkı istiyoruz....    |         
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 
 

Mehmet İşler: ''Türk turizmi 2019'da Avrupa'da söz sahibi olacak''

 

Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği Başkanı (ETİK) Mehmet İşler, "Kaliteli koşullar ve ekonomik fiyatlarla birlikte yeni tesislerde hizmet veren Türk turizmi 2019 yılından itibaren Avrupa'da söz sahibi olacak" dedi.

İzmire 2018 yılının ilk 6 ayında gelen yabancı turist sayısındaki artışın yüzde 34 civarında olması bölge turizmcilerinin  yüzünü güldürdü.

 

 

 

 

İzmir İl Turizm ve Kültür Müdürlüğünün açıkladığı ilk 6 aylık istatistiklere göre İzmire gelen yabancı turist sayısı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 34 oranında arttı. 2017nin ilk 6 ayında 252 bin 532 yabancı turist İzmire seyahat ederken 2018nin ilk 6 ayında bu rakam 339 bin 53e çıktı.

Açıklanan rakamları değerlendiren ETİK Başkanı Mehmet İşler, İzmire gelen yabancı turist sayısındaki yüzde 34 civarındaki artışın İzmir için iyi bir artış olduğunu ifade etti. 2019 yılına şimdiden daha umutlu baktıklarını dile getiren İşler, "Türkiye genelinde çok ciddi artışlar yaşıyoruz. İzmiri en fazla tercih eden ülkelerin başında Almanya gelirken, İngiltere, Rusya ve Hollandadan kentimize oldukça fazla turist girişi oldu. Geçtiğimiz yıllarda yaşanan diplomasi sorunları ortadan kalkması sonucunda Almanyadan gelen turist sayısında ciddi oranda artış söz konusu. Türkiyeye olan ilgi arttı. Kaliteli koşullar ve ekonomik fiyatlarla birlikte yeni tesislerde hizmet veren Türk turizmi, 2019 yılından itibaren Avrupada söz sahibi olacak" dedi.
Almanyadan yurt dışına çıkan 25 milyon turistten en az 10 milyonunun İzmiri tercih edebileceğini savunan Mehmet İşler, "Biz Almanyadan sadece 5 milyon turist alıyoruz. 5 milyon, aslında bizim pazarımız için çok büyük bir rakam değil. Türkiyenin Almanyadan en az 10 milyon turist alması gerekiyor. Çünkü İspanya, Almanyadan 15 milyon turist alıyor. Biz de oraya giden turisti buraya çekmeliyiz" diye konuştu.

İzmirde gelişime en açık olan pazarın İngiltere olduğunu anlatan İşler, şöyle konuştu:

"Bugün 1 pound 6,2 lira civarında. Eğer İngiltere Avrupa Birliğinde kalsaydı, turist Euro bazındaki bir ülkeye gideceği için yapacakları harcamalar onlar için avantajlı olmayacaktı. Fakat rakamlara bakıldığı zaman rahatlıkla Türkiyede harcama yapabilirler. Bu durum İngiliz turistlerin, kaliteli hizmet veren Türkiyeye yönelmesini sağlayacaktır. Önümüzdeki senelerde Egede İngiltere pazarı çift haneli büyümeye devam edecek. İngiltere, Avrupadan çıkmanın avantajını da yakalayacak gibi gözüküyor."

Turizm sektörünün önünün açılmasının gerekliliğini belirten İşler, Türkiyenin 2023 yılı 50 milyon turist, 50 milyar dolar hedefini 2021 yılında yakalayabileceğini kaydederek, "Türkiyenin şu an en büyük problemi cari açık ve döviz girdisidir. 1982 yılında rahmetli Turgut Özalın çıkardığı 2634 sayılı turizm teşvik kanunu hala yürürlükte. Ancak bu kanun, turizmin büyümesinden ve hacminin genişlemesinden dolayı oldukça yetersiz. Cari açığı tek başına kapatması için mevzuat ve yönetmeliklerle sektörün yolu açılmalıdır. Eğer bu yenilikler gerçekleşirse Türk turizmi 2023 yılı hedef rakamlarını yakın zamanda yakalayacaktır" dedi.

 
Tarih       : 18 Temmuz 2018
 
 

                                           Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | TurMed Turizm Medya Yayın Grubu Kuruluşudur                                                                                                                                                                                   DJ İstek Paneli Girişi

 

 

sanalbasin.com üyesidir