YAVUZ ÇERÇİ (ANKARA) ,   ITS MY LİFE , Bon JOVİ...    |           YAVUZ ÇERÇİ (ANKARA) ,   YAYININIZ ÇOK GÜZEL ... TEŞEKKÜRLER......    |           Zafer (İzmir ) ,   Bütün Turizm çalışanlarına ve dostlarına selamlar.Dj snake magenta riddim....    |           Ayşegül Nerdeee (Yaşamkent) ,   Terence Trent T'Arby den Rain...    |           Hilton Garden Inn (İstanbul) ,   Red Hot Chili Peppers ...    |           Elif (Kosova) ,   Ardian Bujupi Xhensila - Cika Cika...    |           Londradan (Otelci) ,   Yurt dışında çalışan bir Türk turizmci olarak Turizm sektörüne böyle bir değer kazırdığınız için teşekkürler. Londradaki butik otelimizde sürekli ve kesintisiz olarak dinliyor ve dinletiyoruz :)...    |           Melis Karagöl (İzmir) ,   Seçtiğiniz kaliteli müziklerden dolayı tebrik ediyorum. Otelimizde kesintisiz dinliyoruz ve dinletiyoruz :)...    |           yekta (ankara) ,   Seven Nation Army çabilirmisiniz ...    |           yekta (ankara) ,   Flo Rida - Good Feeling...    |           Cemil Başer (Fransa) ,   Fransadan selamlar. Keyifle dinliyoruz...    |           Murathikmen (Çin ) ,   Çin Şanghai dan selamlar düzelsin artık memleket yurda dönelim :(...    |           Metin Gürbüz (Kayseri) ,   Kayserden herkese selamlar. Red Hot Chili Peppers dan Californication ı çalarmısınız ?...    |           Ethem Kaynak (Ankara) ,   Ankaradan selamlar.sizleri tebrik ediyorum. Otelimiz genel alanlarında yayınınızı vermeye başladık bile. İyi yayınlar....    |           Nehir aymaz (antalya) ,   Sektöre kazandırdığınız bu değerden dolayı sizleri tebrik ediyorum....    |           Kerem Cangöz (Bursa) ,   Bursadan herkese selamlar. böyle bir radyoyu sektörümüze kazırdığınız için sizlere sonsuz teşekkür ederim. ...    |           Angels Otel (Antalya) ,   Antalya Angels Otelden selamlar. Otelde konaklayan tüm misafirlerimiz için Bon Jovi den bir şarkı istiyoruz....    |         
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 
 

ATAV Başkanı Ege: ''Kongre turizmi için kapasitemizi verimli kullanamıyoruz''

 

Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) Başkanı Yeliz Gül Ege, Antalya’da turizm verilerinin çok olumlu gittiğini belirterek, rakamların bu şekilde ilerlemesinin turizm sektörünü memnun ettiğini bildirdi.

Ege, tüm dünyada kongre turizminde yüzde 60 düşüş olduğunu belirterek kongre turizmi misafirlerinin resort turizmi misafirlerine göre 3 kat daha fazla gelir bıraktıklarını, kentteki 200 bin koltuk kapasitesini en iyi şekilde kullanmak için çalıştıklarını kaydetti.

 

 2018 yılı rakamlarına bakıldığı zaman geçen yılın aynı dönemine göre iyi gittiğini ifade eden Ege, “Öngördüğümüz rakamların çerçevesinde ilerliyoruz. Barış ortamının tesis edilmesi, terör kaygılarının en aza inmesi, bunların dışında geçmiş yıllarda verdiğimiz kaliteli hizmetin sekteye uğramaması büyük fayda sağladı. Sektörde maliyetlerin yükseltmesine rağmen turizmciler kaliteden ödün vermediler. Bu çok önemli. Antalya destinasyonundaki tüm turizm paydalşarına vakıf olarak teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Daha önce yaşanılan krizlerde kaliteli hizmetin devam etmesiyle, bu yıl geri dönüşlerin sürdüğünü dile getiren Ege, “İspanya ve Yunanistan’a gitmeyip, bölgemizi tercih eden misafirlerimizden anlıyoruz. Türk misafirperverliğini, turizmci arkadaşlarımız Antalya’da en iyi şekilde uyguluyor. Bununda bu sayılara etkisi büyüktür.”dedi.

Vakıf olarak Antalya’nın uluslararası organizasyonlarla adını duyurmasını önemsediklerine vurgu yapan Ege, “Bu anlamda büyük kongreleri kentimize çekmeyi hedefliyoruz. Kongre turizminde bir artış yok ama mevcut sayıları koruyoruz. Resort turizmi gibi kongre turizmi kolay olmuyor. 2023 yılına kadar kongre turizminde bir ivme yakalamak istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

Kongre turizmi pazarında yüzde 60 oranında bir düşüş yaşandığını aktaran Ege, “İstanbul 20 uluslararası etkinliğe ev sahipliği yaparken, Antalya 16 tane yapmış. Kriz döneminde iyi bir rakam ama destinasyonun sahip olduğu 200 bin koltuk kapasitesini şuan verimli kullanamıyoruz. Fuar katılımlarımızda etkin yürüttüğümüz tantımlarla birlikte çalışmalarımız devam ediyor. Geçmişte yaptığımız önemli organizasyonları pazarlayarak, tanıtımlarımızı sürdürüyoruz. Bunun yanında bölgemizin sahip olduğu büyük değerleri ve tarihi hazinelerini kullanarak, uluslararası aktiviteler, konser, dans gösterileri ile kentimize gelen misafirlerimize yaşatmak istiyoruz. Kongre turistleri kenti yaşamak istemesiyle bağlantılıdır. Otelde bağlı kalmak istemezler. Kentin değerlerini görmek isterler ve alışverişle resort turizmin 3 katı bir gelir bırakırlar. Bu insanları bölgemizde ağırlamak istiyoruz. Tüm dünyada kongre pazarında ciddi bir daralma var, bu daralmadan Antalya’nın en az etkilenmesi için çalışıyoruz” ifadelerine yer verdi.

 
Tarih       : 19 Temmuz 2018
 
 

                                           Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | TurMed Turizm Medya Yayın Grubu Kuruluşudur                                                                                                                                                                                   DJ İstek Paneli Girişi

 

 

sanalbasin.com üyesidir