YAVUZ ÇERÇİ (ANKARA) ,   ITS MY LİFE , Bon JOVİ...    |           YAVUZ ÇERÇİ (ANKARA) ,   YAYININIZ ÇOK GÜZEL ... TEŞEKKÜRLER......    |           Zafer (İzmir ) ,   Bütün Turizm çalışanlarına ve dostlarına selamlar.Dj snake magenta riddim....    |           Ayşegül Nerdeee (Yaşamkent) ,   Terence Trent T'Arby den Rain...    |           Hilton Garden Inn (İstanbul) ,   Red Hot Chili Peppers ...    |           Elif (Kosova) ,   Ardian Bujupi Xhensila - Cika Cika...    |           Londradan (Otelci) ,   Yurt dışında çalışan bir Türk turizmci olarak Turizm sektörüne böyle bir değer kazırdığınız için teşekkürler. Londradaki butik otelimizde sürekli ve kesintisiz olarak dinliyor ve dinletiyoruz :)...    |           Melis Karagöl (İzmir) ,   Seçtiğiniz kaliteli müziklerden dolayı tebrik ediyorum. Otelimizde kesintisiz dinliyoruz ve dinletiyoruz :)...    |           yekta (ankara) ,   Seven Nation Army çabilirmisiniz ...    |           yekta (ankara) ,   Flo Rida - Good Feeling...    |           Cemil Başer (Fransa) ,   Fransadan selamlar. Keyifle dinliyoruz...    |           Murathikmen (Çin ) ,   Çin Şanghai dan selamlar düzelsin artık memleket yurda dönelim :(...    |           Metin Gürbüz (Kayseri) ,   Kayserden herkese selamlar. Red Hot Chili Peppers dan Californication ı çalarmısınız ?...    |           Ethem Kaynak (Ankara) ,   Ankaradan selamlar.sizleri tebrik ediyorum. Otelimiz genel alanlarında yayınınızı vermeye başladık bile. İyi yayınlar....    |           Nehir aymaz (antalya) ,   Sektöre kazandırdığınız bu değerden dolayı sizleri tebrik ediyorum....    |           Kerem Cangöz (Bursa) ,   Bursadan herkese selamlar. böyle bir radyoyu sektörümüze kazırdığınız için sizlere sonsuz teşekkür ederim. ...    |           Angels Otel (Antalya) ,   Antalya Angels Otelden selamlar. Otelde konaklayan tüm misafirlerimiz için Bon Jovi den bir şarkı istiyoruz....    |         
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 
 

İstanbul Sabiha Gökçen'in yolcu kapasitesi 41 milyona ulaşacak

 

Türkiye'nin ikinci en büyük olan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nın 10. yılında hayata geçirdiği Yeni İç Hatlar Terminal Ek Binası hizmete açıldı.

26 milyon euro maliyet tutarına sahip olan Yeni İç Hatlar Terminal Ek Binası ile birlikte havalimanının yolcu kapasitesinin 8 milyon artarak 33 milyondan yılda 41 milyon kişiye ulaşması hedefleniyor.

 

 

 


İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanının Yeni İç Hatlar Terminal Ek Binası, İSGnin CEOsu Ersel Göralın ev sahipliğinde düzenlenen törenle hizmete açıldı. Açılış törenine İstanbul Valisi Vasip Şahin, Savunma Sanayii Müsteşarı Prof. Dr. İsmail Demir, Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin, Malaysia Airports Holdings adına Dato Izani Ghani ve çok sayıda İSG çalışanı katıldı.

İstanbul Valisi Vasip Şahin açılış töreninde yaptığı konuşmasında şunları söyledi:
"Nereye bir havalimanı, yol yapıldıysa o şehir gelişti, ilerledi. Bugün onun çok canlı bir örneğini Sabiha Gökçen Havalimanında görüyoruz. Bu alan ilk zamanlar eleştiriler nedeniyle uzunca bir süre boş kaldı. Ancak daha sonra bir yönetim ve anlayış değişikliği nedeniyle bir ülkenin nasıl harekete geçirilebildiğini gözlerimizle gördük. 25 milyon kapasiteli diye başlandı 32 milyona ulaştı ve şu anda 41 milyon ama 2. pist ile bu kapasite 63 milyon olacak. İstanbul bununla yetiniyor mu? Hayır yetinmiyor. Dünyanın en büyük havaalanlarından birisini de 50 kilometre batısına yapıyoruz. İki havalimanı birbirleriyle tatlı bir rekabet içerisinde çoğu zaman da dayanışma ile bu ülkenin kalkınmasına hizmet verecek. Bu yatırımlar insanların, ülkelerin birbirlerini daha iyi anlamasına katkı sağlayacak hem de refahın yükselmesine hizmet edecek."

Sabiha Gökçen Havalimanının 25 milyon yolcu kapasitesi hedefiyle açıldığını hatırlatan Savunma Sanayii Müsteşarı Prof. Dr. İsmail Demir, "Bugün 30 milyonu aşmış durumdayız ve 2. pist inşası devam ediyor. İleri teknolojiyi hayata geçirmek adına birçok proje hız kesmeden devam ediyor. Önemli havacılık kuruluşlarının burada olması, daha sonra hizmete girmesini beklediğimiz 2. pist inşaatıyla birlikte hemen bitişiğimizde teknoparkın oluşması bu bölgeyi bir cazibe merkezi haline getirmiştir. 2. pist inşaatı biraz uzayan bir inşaat ancak mevcut arazi şartları ve yapı gereksinimleriyle beraber normalde bir pistin çok üzerinde oluşan maliyetler. Bu kadar maliyetli bir pist yapmaya değer mi? sorusu gündeme gelebilir. Ancak getirisi ve götürüsünü hesaplayıp uzun vadeli düşündüğümüzde böyle bir pistin kesinlikle gerekliliği bugünden görülüyor. Üçüncü havalimanımız açılmasına rağmen bu genişleme devam edecek. Türkiyenin büyümesi sürdükçe bu tür tesislere ihtiyacımız devam edecek" diye konuştu.

 
Tarih       : 31 Temmuz 2018
 
 

                                           Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | TurMed Turizm Medya Yayın Grubu Kuruluşudur                                                                                                                                                                                   DJ İstek Paneli Girişi

 

 

sanalbasin.com üyesidir