YAVUZ ÇERÇİ (ANKARA) ,   ITS MY LİFE , Bon JOVİ...    |           YAVUZ ÇERÇİ (ANKARA) ,   YAYININIZ ÇOK GÜZEL ... TEŞEKKÜRLER......    |           Zafer (İzmir ) ,   Bütün Turizm çalışanlarına ve dostlarına selamlar.Dj snake magenta riddim....    |           Ayşegül Nerdeee (Yaşamkent) ,   Terence Trent T'Arby den Rain...    |           Hilton Garden Inn (İstanbul) ,   Red Hot Chili Peppers ...    |           Elif (Kosova) ,   Ardian Bujupi Xhensila - Cika Cika...    |           Londradan (Otelci) ,   Yurt dışında çalışan bir Türk turizmci olarak Turizm sektörüne böyle bir değer kazırdığınız için teşekkürler. Londradaki butik otelimizde sürekli ve kesintisiz olarak dinliyor ve dinletiyoruz :)...    |           Melis Karagöl (İzmir) ,   Seçtiğiniz kaliteli müziklerden dolayı tebrik ediyorum. Otelimizde kesintisiz dinliyoruz ve dinletiyoruz :)...    |           yekta (ankara) ,   Seven Nation Army çabilirmisiniz ...    |           yekta (ankara) ,   Flo Rida - Good Feeling...    |           Cemil Başer (Fransa) ,   Fransadan selamlar. Keyifle dinliyoruz...    |           Murathikmen (Çin ) ,   Çin Şanghai dan selamlar düzelsin artık memleket yurda dönelim :(...    |           Metin Gürbüz (Kayseri) ,   Kayserden herkese selamlar. Red Hot Chili Peppers dan Californication ı çalarmısınız ?...    |           Ethem Kaynak (Ankara) ,   Ankaradan selamlar.sizleri tebrik ediyorum. Otelimiz genel alanlarında yayınınızı vermeye başladık bile. İyi yayınlar....    |           Nehir aymaz (antalya) ,   Sektöre kazandırdığınız bu değerden dolayı sizleri tebrik ediyorum....    |           Kerem Cangöz (Bursa) ,   Bursadan herkese selamlar. böyle bir radyoyu sektörümüze kazırdığınız için sizlere sonsuz teşekkür ederim. ...    |           Angels Otel (Antalya) ,   Antalya Angels Otelden selamlar. Otelde konaklayan tüm misafirlerimiz için Bon Jovi den bir şarkı istiyoruz....    |         
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 
 

İTO Başkanı Şekib Avdagiç: ''Üst segment turist kongrelerle gelecek''

 

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç ''üst segment turisti büyük kongreler getirecek. Şimdi atak sırası kongre turizmindedir'' dedi.

Yılın ilk yarısında Türkiyeye gelen her turistin ortalama 636 dolar harcadığını belirten Avdagiç 2023te turist başına bin dolar gelir hedefini, kongre turizminde yapacağımız atakla yakalayacağız. Çünkü üst segment turisti büyük kongreler getirecek. Şimdi atak sırası kongre turizmindedir." ifadelerini kullandı.

 

 

 

Turizm Geliştirme ve Eğitim Vakfı (TUGEV) ve vakfın iktisadi işletmesi olan İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosunun (ICVB) başkanlığını da yürüten Avdagiç, yaptığı yazılı açıklamada, yılın ilk yarısında Türkiyeye gelen turist sayısının yüzde 30 artışla 16 milyona ulaştığına değindi.

Avdagiç, yazılı açıklamasında şu değerlendirmelerde bulundu:

"Turist sayısının yanı sıra Türkiyenin turizm geliri de yılın ikinci çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 30,1 artarak 7 milyar doları aştı. Türkiye, turist sayısında anlamlı bir başarıya imza atmıştır. Türk turizmcisi, kararlı ve rekabetçi bir tarzda hareket etmiş, muhteşem bir coğrafyayı, mükemmel bir hizmetle birleştirerek misafirlerine güven dolu bir tatil yaşatmıştır. Bu başarı, istikrarla turizme yatırım yapan müteşebbislerimizin başarısıdır. Bu başarının alkışlanması, sektörün daha da büyümesini sağlayacaktır. İnanıyorum ki, bu ivmeyi koruduğumuz sürece, turizm Türkiyenin kritik bir döviz kaynağı ve cari açığın önemli bir ilacı olacaktır. Yakalanan bu başarı, çalışma azmimizi daha da artırmalı. Turistlerin kişi başı 636 dolar olan ortalama harcamasını çok daha üst seviyelere çekmeliyiz. Türkiyenin bu potansiyeli var. Geliri artırıcı çalışmalar noktasında kongre turizmi öncü olacaktır."

İş dünyasının geleceğe dair planlarının en önemli göstergelerinden birinin kongre turizmi olduğunu vurgulayan Avdagiç, kongre turizminin uzun vadeli planlamalar gerektirdiğinden olumlu gelişmelerin istatistiklere yansımasının önümüzdeki süreçte görüleceğini belirtti.

Avdagiç, "İnanıyoruz ki İstanbul, iş dünyası ve turizm örgütlerinin güç birliği ile dünya kongre destinasyonları sıralamasında ilk 10daki yerini önümüzdeki birkaç yıl içinde yeniden alacaktır." ifadesini kullandı.

Türkiyede yapılacak uluslararası kongrelere dikkati çeken Avdagiç, şunları kaydetti:

"Bu yıl Uluslararası Haritacılar Federasyonu Dünya Kongresine 2 bin 320, Uluslararası Girişimcilik Kongresine ise 3 bin 800 kongre delegesi katıldı. 2019 ve 2020ye bakınca Bahçe Bitkileri Kongresine 4 bin, Gastroentoroloji Kongresine (GASTRO 2019) 6 bin, Perinatal Tıp Kongresine (WCPM) 3 bin 200, Uluslararası Coğrafya Kongresine ise (IGU) 2 bin 900 delege bekleniyor. Öncü işaretler bize söylüyor ki, bu yıl tatil için Türkiyeye gelecek birçok yabancı misafirimiz, sonraki yıllarda kongre turizmine de olumlu katkılar sağlayacaktır. Kongrelerin hazırlık süreçlerinin ve programlarının en az birkaç yıl önceden yapıldığını düşünürsek, olumlu etkileri 2023e kadar yayılacak bir sürece giriyoruz."

 
Tarih       : 01 Ağustos 2018
 
 

                                           Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | TurMed Turizm Medya Yayın Grubu Kuruluşudur                                                                                                                                                                                   DJ İstek Paneli Girişi

 

 

sanalbasin.com üyesidir