YAVUZ ÇERÇİ (ANKARA) ,   ITS MY LİFE , Bon JOVİ...    |           YAVUZ ÇERÇİ (ANKARA) ,   YAYININIZ ÇOK GÜZEL ... TEŞEKKÜRLER......    |           Zafer (İzmir ) ,   Bütün Turizm çalışanlarına ve dostlarına selamlar.Dj snake magenta riddim....    |           Ayşegül Nerdeee (Yaşamkent) ,   Terence Trent T'Arby den Rain...    |           Hilton Garden Inn (İstanbul) ,   Red Hot Chili Peppers ...    |           Elif (Kosova) ,   Ardian Bujupi Xhensila - Cika Cika...    |           Londradan (Otelci) ,   Yurt dışında çalışan bir Türk turizmci olarak Turizm sektörüne böyle bir değer kazırdığınız için teşekkürler. Londradaki butik otelimizde sürekli ve kesintisiz olarak dinliyor ve dinletiyoruz :)...    |           Melis Karagöl (İzmir) ,   Seçtiğiniz kaliteli müziklerden dolayı tebrik ediyorum. Otelimizde kesintisiz dinliyoruz ve dinletiyoruz :)...    |           yekta (ankara) ,   Seven Nation Army çabilirmisiniz ...    |           yekta (ankara) ,   Flo Rida - Good Feeling...    |           Cemil Başer (Fransa) ,   Fransadan selamlar. Keyifle dinliyoruz...    |           Murathikmen (Çin ) ,   Çin Şanghai dan selamlar düzelsin artık memleket yurda dönelim :(...    |           Metin Gürbüz (Kayseri) ,   Kayserden herkese selamlar. Red Hot Chili Peppers dan Californication ı çalarmısınız ?...    |           Ethem Kaynak (Ankara) ,   Ankaradan selamlar.sizleri tebrik ediyorum. Otelimiz genel alanlarında yayınınızı vermeye başladık bile. İyi yayınlar....    |           Nehir aymaz (antalya) ,   Sektöre kazandırdığınız bu değerden dolayı sizleri tebrik ediyorum....    |           Kerem Cangöz (Bursa) ,   Bursadan herkese selamlar. böyle bir radyoyu sektörümüze kazırdığınız için sizlere sonsuz teşekkür ederim. ...    |           Angels Otel (Antalya) ,   Antalya Angels Otelden selamlar. Otelde konaklayan tüm misafirlerimiz için Bon Jovi den bir şarkı istiyoruz....    |         
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 
 

ITB Berlin'in Türkiye ve Ortadoğu temsilciliğini Baki Sağlık ve Turizm Çözümleri aldı

 

Turizm fuarcılığında bir dünya markası olan ITB Berlin’in son yıllarda kurup geliştirmeye başladığı Sağlık Turizmi bölümünün Türkiye ve Ortadoğu temsilciliğini Baki Uluslararası Sağlık ve Turizm Çözümleri aldı.

Baki Uluslararası Sağlık ve Turizm Çözümleri Kurucusu Emre Ali Kodan Sağlık Turizminde küresel oyuncular ile artık çok rahat iletişim kurulabildiğini ifade etti.

 

 

 

 

ITB Berlin 52 yıldır devam eden, 185 ülkenin ve yaklaşık 200 bin ziyaretçinin her yıl ziyaret ettiği önemli fuarlardan bir tanesi. Türkiye Mart 2018’de 52. si düzenlenen ITB Berlin fuarında yaklaşık 3 bin m2 bir alanda yer alırken, TÜRSAB raporunda belirtildiği üzere; T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca destinasyon odaklı bir tanıtım anlayışıyla oluşturulan Türkiye standı beğeni toplarken, Messe Berlin Fuar İdaresi tarafından da Avrupanın en iyi ikinci standı seçildi. ITB Berlin Fuarı’ndaki Türkiye standında; THY ile birlikte, 20 seyahat acentesi, 50 otel, 20 valilik ve 40 birlik, dernek, belediye ile kalkınma ajansı temsil edildi. 

Sağlık Turizminde küresel oyuncular ile artık çok rahat iletişim kurulabildiğini ifade eden Kodan “Uluslararası tecrübe, iletişimde derinlik, müzakere yeteneği, karşı tarafın ne beklediğini önceden görebilme ile yüksek seviyede alakalıdır. Türkiye orta ve uzun vadede sağlık turizmi alanında ciddi bir oyuncu olması için elimizden gelen tüm çabayı adeta bir seferberlik ruhu ile koordine etmeli ve bugün itibariyle dünyada sağlık seyahati için ülke değiştiren yaklaşık 18 milyon turistten payımızı %6 bandında 2018 sonu itibariyle almamız gerekmektedir. Bunun için stratejik bir plan dâhilinde tanıtım ve pazarlama aksiyonlarımızı ehil ve doğru bir iş ahlakı üzerine kurgulamalı ve tüm ülkemizin sağlık turizminde bizde varız diyen kurumlarımızı sonuç alıcı etkinlerde birleştirmeliyiz.” şeklinde konuştu. 

Sağlık Bakanlığında yapılan görev değişimleri, yeni hükümet sistemi ve özellikle sağlık turizmi alanında yeni kurulacak şirket olan USHAŞ’tan da bahseden Kodan şunları kaydetti:

“USHAŞ’ın tüm sektörü koordine edebilen, tüm paydaşlar ile istişare edebilen ve karar alma noktasında proaktif hızlı çözümler ile küresel alanlarda ülkemizi en iyi şekilde tanıtmasını ve bu yönetimi gerçekleştirirken iş ahlakından ödün vermeyen, bilgi ve tecrübesi ile kendini ispatlamış, özel sektör tecrübesi ile birlikte Kamu disiplini ve diplomasisini iyi derece bilen tüm tarafları verimli bir yönetim modeli ile koordine etmesini beklemekteyiz ve bunun için tüm desteğimiz ile devletimizin yanındayız.” dedi.  

Alman Seyahat Birliği (DRV) tarafından ITB Berlin Fuarı öncesinden TÜRSAB ile paylaşılan verilere göre Almanya’dan Türkiye’ye yönelik 2018 yılı satışları 2017 yılına göre %60 oranında artış göstermiş durumda olduğunu açıklayan Kodan şöyle devam etti;

“Avrupa bizim öncelikli pazarlarımızın arasında yer alıyor. Bölge bazlı çalışmalarımızı arttırmamız lazım. Almanya’dan ülkemize gelen turist sayısının 2018 yılında 4.2 milyonu zorlayacağı yönünde çalışmalar bulunurken, 2018’in ilk 7 ayında şimdiden rekor seviyelere ulaşan turizm sektörümüz 2018’i 42 milyon turistin üzerinde bir rakamla kapatmaması için hiçbir neden bulunmamaktadır. Böylesine büyük bir pastadan gerek turistin sağlığı gerekse de medikal turizm, termal ve SPA turizmlerinden sağlığa düşen payın 2018 sonunda 1 milyonu bulmaması için hiçbir neden yok. Operasyonu doğru kurgular ve yönetirsek ülkemizin misafirperver insanının turizmde bu sayıları her yıl katlayarak arttıracağına dair inancımız tamdır. Sağlık turizminde ise küresel düzeyde gerçekleştirdiğimiz tedavi yöntemleri ileri seviyeye ulaştı böylece mazeretimiz artık yok gibi her türlü altyapı ve hizmet yelpazemiz sağlık sektöründe kamu ve özel yatırımları ile kaim ve bu kurumlarımız vesilesi ile inşallah şifa bulacak insanları tüm özel ve kamu alanı hazır beklemektedir.” 

Sağlık sektöründe fuar ve organizasyonlarında önemine de değinen Kodan Sağlık sektöründe fuara katılmak ve stant açmak B2B’ye (ikili iş görüşmeleri) kıyasla daha az etkin gibi görünse de ITB Berlin gibi 200 bine yaklaşan ziyaretçi sayısı gibi ya da bölge bazlı etkin olan B2B organizasyonlarından biri olan HTI Brüksel gibi organizasyonlara doğru bir katılım modeli ile temsil edildiğinde kurumlar bir pay almaması nerede ise imkansız. Şirketimiz 26-27 Kasım’da Brükselde yapılacak 9. Sağlık Turizm Konferansında tüm önemli seviyede yer alan paydaşları ile birlikte Türkiye, Katar ve Kuveyt ülkelerinde münhasır olarak direktörlüğünü yapmaktadır. Buna ilaveten yine 6-9 Mart 2019’da ITB Berlin’in sağlık turizm alanının Türkiye ve Ortadoğu’da organize edilmesi için temsilcilik alarak faaliyetlerimi aksiyoner bir şekilde ilerletmekteyiz. dedi. 

 
Tarih       : 03 Ağustos 2018
 
 

                                           Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | TurMed Turizm Medya Yayın Grubu Kuruluşudur                                                                                                                                                                                   DJ İstek Paneli Girişi

 

 

sanalbasin.com üyesidir