YAVUZ ÇERÇİ (ANKARA) ,   ITS MY LİFE , Bon JOVİ...    |           YAVUZ ÇERÇİ (ANKARA) ,   YAYININIZ ÇOK GÜZEL ... TEŞEKKÜRLER......    |           Zafer (İzmir ) ,   Bütün Turizm çalışanlarına ve dostlarına selamlar.Dj snake magenta riddim....    |           Ayşegül Nerdeee (Yaşamkent) ,   Terence Trent T'Arby den Rain...    |           Hilton Garden Inn (İstanbul) ,   Red Hot Chili Peppers ...    |           Elif (Kosova) ,   Ardian Bujupi Xhensila - Cika Cika...    |           Londradan (Otelci) ,   Yurt dışında çalışan bir Türk turizmci olarak Turizm sektörüne böyle bir değer kazırdığınız için teşekkürler. Londradaki butik otelimizde sürekli ve kesintisiz olarak dinliyor ve dinletiyoruz :)...    |           Melis Karagöl (İzmir) ,   Seçtiğiniz kaliteli müziklerden dolayı tebrik ediyorum. Otelimizde kesintisiz dinliyoruz ve dinletiyoruz :)...    |           yekta (ankara) ,   Seven Nation Army çabilirmisiniz ...    |           yekta (ankara) ,   Flo Rida - Good Feeling...    |           Cemil Başer (Fransa) ,   Fransadan selamlar. Keyifle dinliyoruz...    |           Murathikmen (Çin ) ,   Çin Şanghai dan selamlar düzelsin artık memleket yurda dönelim :(...    |           Metin Gürbüz (Kayseri) ,   Kayserden herkese selamlar. Red Hot Chili Peppers dan Californication ı çalarmısınız ?...    |           Ethem Kaynak (Ankara) ,   Ankaradan selamlar.sizleri tebrik ediyorum. Otelimiz genel alanlarında yayınınızı vermeye başladık bile. İyi yayınlar....    |           Nehir aymaz (antalya) ,   Sektöre kazandırdığınız bu değerden dolayı sizleri tebrik ediyorum....    |           Kerem Cangöz (Bursa) ,   Bursadan herkese selamlar. böyle bir radyoyu sektörümüze kazırdığınız için sizlere sonsuz teşekkür ederim. ...    |           Angels Otel (Antalya) ,   Antalya Angels Otelden selamlar. Otelde konaklayan tüm misafirlerimiz için Bon Jovi den bir şarkı istiyoruz....    |         
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 
 

Karikatürcüler “Seyahat Anıları”nı çizecek

 

Anatolia Turizm Akademisi tarafından bu yıl 10’uncusu gerçekleştirilecek olan Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nın teması belli oldu.

ER Yatırım’ın ana sponsorluğunda Anatolia Turizm Akademisi tarafından bu yıl 10’uncusu gerçekleştirilecek olan Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nın bu yılki teması “Seyahat Anıları” olarak belirlendi.

Yarışma gençlerin de katılımına açık

Dünyanın ve ülkemizin önde gelen ve kabul gören karikatür yarışmalarından Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması “Gençler” ve “Yetişkinler” olmak üzere iki kategoride düzenleniyor. Gençler kategorisi 16 ve daha alt yaşlardaki karikatür sanatçılarına açık iken, yetişkinler kategorisi ise 17 ve daha yukarı yaşlardaki karikatür sanatçılarının katılımına açık.

Yetişkinler kategorisinde toplam yedi ödül verilirken, gençler kategorisinde birincilik ve iki de mansiyon ödülü her yıl sahiplerini buluyor. Yetişkinler kategorisinde birincilik ödülü 3000 ABD doları. Prof. Atila Özer Özel Ödülü’nü kazananlara 1500 ABD doları para ödülü verilirken, diğer dallarda ödül kazananlara tatil ödülü veriliyor. Gençler kategorisinde ise birincilik ödülüne 1500 ABD doları para ödülü veriliyor.

Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nın başlatıcıları arasında yer alan Prof. Atila Özer adına da bir özel ödül verilerek, uzun yıllar Anadolu Üniversitesi’nde görev yapan, başta Açık Öğretim kitapları ve yayınları olmak üzere Üniversitenin çalışmalarına kayda değer katkılarda bulunan ve Anadolu Üniversitesi bünyesinde Eğitim Karikatürleri Müzesi kuran Prof. Atila Özer adına 2012 yılından bu yana Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması kapsamında özel ödül veriliyor.

Her yıl 65 ülkeden 500 karikatür sanatçı katılıyor

Seyahat, turizm ve tatil sırasında yaşanan ilişkilerin karikatür sanatçılarının gözüyle ortaya konulmasının amaçlandığı yarışma, 2009 yılından bu yana her yıl gerçekleştiriliyor. Yarışmaya her yıl değişmek üzere dünyadan 60-70 farklı ülkeden 500 civarında karikatür sanatçısı 1000’den fazla eser gönderiyor. Gönderilen eserler “ulusal” ve “uluslararası” olmak üzere iki farklı seçici kurul tarafından değerlendiriliyor. Ulusal jüri İstanbul’da bir araya gelerek finale kalacak eserleri belirlerken, uluslararası jüri de finale kalan eserler arasından dereceye girenleri seçiyor.

Yarışmanın ulusal seçici kurul üyeleri şu isimlerden oluşuyor:

Mehmet Kahraman (Karikatürcü), Kamil Yavuz (Karikatürcü), Raşit Yakali (Karikatürcü), Musa Gümüş (Karikatürcü), Ferzan Çelikkanat (Er Yatırım Genel Müdürü), Dr. Nazmi Kozak (Anadolu Üniversitesi), Fehmi Köfteoğlu (Turizm Gazetecisi) ve Halit Kurtulmuş (Karikatürcü).

Uluslararası seçici kurul üyeleri ise;

Jordan Pop-Iliev (Karikatürcü, Makedonya), Bernard Bouton (Kürikatürcü, Fransa) Elena Ospina (Kolombiya), Cemalettin Güzeloğlu (Karikatürcü, Türkiye), Vicdan Bulunmaz Özer (Prof. Atila Ozer Müze Evi, Türkiye), Seyran Caferli (Karikatürcü, Azerbaycan), Paolo Dalponte (Karikatürcü, İtalya) ve Jitet Kustana (Karikatürcü, Endenozya)

Yarışmanın teması halkın oyuyla belirlendi

10. Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nda ilk kez olmak üzere bu yıl yarışmanın teması kamuoyunun katkıları ile belirlendi. Tema önerisi ile yapılan duyuruya 10 gün içinde 16 kişiden toplam 64 tema önerisi geldi. Karikatür sanatçılarının da katılımıyla oluşturulan tema değerlendirme kurulu Abdurrahman Özalp tarafından önerilen “Tatil Anıları” temasını, 10. Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nın teması olarak belirledi.

Başvurular 31 Aralık 2018 tarihine kadar kabul edilecek

10. Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’na 31 Aralık 2018 tarihine kadar gönderilen eserler kabul ediliyor. Eserler posta yoluyla veya e posta ile kabul ediliyor. Ulusal jüri toplantısının 19 Ocak 2019 tarihinde yapılacağı yarışmada finale kalan eserler 24 – 31 Ocak 2018 tarihleri arasında internet ortamında ilan edilecek. Dereceye girenler 2019 yılının Nisan ayında ilan edilecek.

Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması 2013 yılından bu yana Er Yatırım’ın ana sponsorluğunda düzenleniyor. Yarışmanın ana sponsoru ER Yatırım Genel Müdürü Ferzan Çelikkanat, “Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’na gönderilen eserler, karikatür sanatçılarının turizmi yalnızca ticari bir alan olarak görmediklerini, turizmin sosyal, kültürel ve çevresel etkileri ve ilişkileri bağlamında yaklaştıklarını gösteriyor” sözleri ile Turizm Karikatürleri Yarışması’nın yalnızca turizm sektörü için değil geniş bir yelpazeye hitap ettiğinden bahsediyor.

Yarışmanın Koordinatörü Anatolia Üniversitesi öğretim üyesi 

Prof. Dr. Nazmi KOZAK Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nın on yıldır düzenlendiğini ve dünyada karikatür camiasında Türkiye’nin sanat yönüyle tanınmasına önemli katkılarda bulunduğunu söyleyerek Turizm Karikatürleri Yarışması’nın Türkiye’deki sanat yönüne dikkat çektiğini kaydetti.

10. Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması ile ilgili ayrıntılı bilgi, yarışmanın resmi internet sayfasında görülebilir: http://tourismcartoon.com


 
Tarih       : 14 Ağustos 2018
 
 

                                           Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | TurMed Turizm Medya Yayın Grubu Kuruluşudur                                                                                                                                                                                   DJ İstek Paneli Girişi

 

 

sanalbasin.com üyesidir