YAVUZ ÇERÇİ (ANKARA) ,   ITS MY LİFE , Bon JOVİ...    |           YAVUZ ÇERÇİ (ANKARA) ,   YAYININIZ ÇOK GÜZEL ... TEŞEKKÜRLER......    |           Zafer (İzmir ) ,   Bütün Turizm çalışanlarına ve dostlarına selamlar.Dj snake magenta riddim....    |           Ayşegül Nerdeee (Yaşamkent) ,   Terence Trent T'Arby den Rain...    |           Hilton Garden Inn (İstanbul) ,   Red Hot Chili Peppers ...    |           Elif (Kosova) ,   Ardian Bujupi Xhensila - Cika Cika...    |           Londradan (Otelci) ,   Yurt dışında çalışan bir Türk turizmci olarak Turizm sektörüne böyle bir değer kazırdığınız için teşekkürler. Londradaki butik otelimizde sürekli ve kesintisiz olarak dinliyor ve dinletiyoruz :)...    |           Melis Karagöl (İzmir) ,   Seçtiğiniz kaliteli müziklerden dolayı tebrik ediyorum. Otelimizde kesintisiz dinliyoruz ve dinletiyoruz :)...    |           yekta (ankara) ,   Seven Nation Army çabilirmisiniz ...    |           yekta (ankara) ,   Flo Rida - Good Feeling...    |           Cemil Başer (Fransa) ,   Fransadan selamlar. Keyifle dinliyoruz...    |           Murathikmen (Çin ) ,   Çin Şanghai dan selamlar düzelsin artık memleket yurda dönelim :(...    |           Metin Gürbüz (Kayseri) ,   Kayserden herkese selamlar. Red Hot Chili Peppers dan Californication ı çalarmısınız ?...    |           Ethem Kaynak (Ankara) ,   Ankaradan selamlar.sizleri tebrik ediyorum. Otelimiz genel alanlarında yayınınızı vermeye başladık bile. İyi yayınlar....    |           Nehir aymaz (antalya) ,   Sektöre kazandırdığınız bu değerden dolayı sizleri tebrik ediyorum....    |           Kerem Cangöz (Bursa) ,   Bursadan herkese selamlar. böyle bir radyoyu sektörümüze kazırdığınız için sizlere sonsuz teşekkür ederim. ...    |           Angels Otel (Antalya) ,   Antalya Angels Otelden selamlar. Otelde konaklayan tüm misafirlerimiz için Bon Jovi den bir şarkı istiyoruz....    |         
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 
 

Travelshop Turkey 8. kez Hindistan'da B2B workshop düzenliyor

 

Travelshop Turkey hızlı gelişen Hindistan pazarında, 7-14 Ekim 2018 tarihleri arasında, 6 ayrı şehirde, 8. kez B2B Workshop düzenleyecek.

Travelshop Turkey Hindistan’daki 2000 Hintli Tur Operatörüne Türkiye destinasyonunu anlatmaya gidiyor.

Yılda 28 milyon turisti yurtdışına gönderen Hindistan’dan ülkemize, 2020 yılına kadar 1 milyon Hintli turisti çekmeyi hedeflediklerini kaydeden Travelshop Turkey Genel Müdürü Murtaza Kalender, son 8 yıldır, her yıl, düzenli bir şekilde Hindistan’ın değişik şehirlerinde B2B Workshop organizasyonları yaptıklarını en son katıldıkları workshop etkinliğinde, sivil toplum kuruluşları dahil olmak üzere, 20’ye yakın firmayla hem Türkiye sunumu hem de bireysel firma tanıtımlarını gerçekleştirdiklerini söyledi.

B2B WorkShop etkinliklerine Yeni Delhi Kültür ve Tanıtma Müşavirliği, TURSAB, ISTTA ve  THYnin destek verdiğini kaydeden Kalender şunları söyledi:

Hindistan büyük bir pazar
Hindistan dünyanın 2. büyük nüfusuna sahip olup, 5 büyük ekonomisinden biridir. Her yıl, 28 milyon turisti yurtdışına gönderen büyük bir Pazar. Ülkemize gelen turist sayısıysa maalesef 190 bin civarında. Ülkemizdeki turizm firmaları ve stk’larla birlikte hareket edersek 2019’da 500 bin, 2020 yılında da 1 milyon turisti getirebiliriz. Hint pazarı aslında sanıldığı gibi, çok pazarlık yapan ve düşük bütçeli bir Pazar değildir. Hintliler de bizler gibi çok duygusal olup ikili ilişkilere çok önem vermekte olup ve iyi tanıdığı kişi veya firmadan fiyat farkı olsa dahi kolay kolay vazgeçmemektedirler. Ülkemize gelen Hintlilerin ortalama, harcama bütçesi 1000 dolar civarındadır. Hindistan’dan gelen turistlerin çoğunluğu iş adamı vasfıyla ticareti iyi bildiklerinden gerek tur satın alırken ve gerekse alışverişlerde ciddi pazarlık yapmaktadırlar. Fakat çok beğendiği bir ürünün fiyatı yüksek olsa dahi alabilecek bütçelere sahiptirler. Önemli olan Hint pazarını anlayarak müşterinin beklentilerini bilmekte yatmaktadır. Hindistan pazarı diğer pazarlara nispeten daha fazla “kişisel dokunuş” ve sıcakkanlılık isteyen bir pazardır.

Hindistan Türkiye için büyük bir fırsat olabilir
7-14 Ekim tarihleri arasında yapılacak B2B Workshop etkinliğinin Türkiye adına iyi bir fırsata dönüştürüleceğine inançlarının tam olduğunun altını çizen Kalender şöyle devam etti:

Türkiye, Hindistan için halen yeni bir pazar. Halen daha iyi tanıtılması gereken yeni bir destinasyon. Hindistan’dan Türkiye’ye gelmek isteyen halen yüzbinlerce turist var. Türk hava Yollarının ekstra slot ve 7 ayrı şehre sefer koymasıyla ve devletimizin vize kolaylığı sağlamasıyla birlikte, 2 yıl içerisinde hedeflenen “1 milyon” turist rakamına ulaşılacaktır. Hindistan’da düğün gelenekleri artarak devam etmektedir. Dünyanın birçok ülkesine düğün törenlerini yapmak için gidiyorlar. Ülkemizdeyse ciddi bütçeli olarak yapılan düğün organizasyonları 15’i geçmiyor. Sadece Avrupa genelinde 500’e yakın ciddi bütçeli Hint düğün törenleri yapılmaktadır. İrili ufaklı birçok M.I.C.E ve Özel Eventleri gerçekleştirilmektedir. Yine ülkemizde gerçekleşen M.I.C.E ve Özel Event sayısı 100 civarında kalmaktadır. Oysaki sadece Asya-Pasifik için, yalnızca “1” Hint firması 100 etkinlik düzenliyor. Ülke olarak neredeyse bu pastanın %1’ini dahi alamamaktayız. İyi bir tanıtımla daha iyi seviyeye geleceğimize inanıyoruz.

12 ay turist gönderen tek ülke
Hindistanın çok değişik kategorilerde dünyanın değişik ülkelerine 12 ay kesintisiz olarak yaklaşık 30 milyon turist gönderdiğine değinen Kalender
 Bu turistler, özellikle, M.I.C.E, kültür turları, Wedding, Golf, Doğum günü partileri, Balayı  turları, Cruise Turları  ve alışveriş için 12  ay boyunca seyahate çıkmaktadır. Özellikle kış sezonumuzdaki boşluğu Hint Pazarıyla değerlendirebiliriz. Belki de dünyada yapmış olduğunuz tanıtım yatırımını en kısa sürede hatta anlık olarak geri alabileceğiniz yegane pazardır. Dünyada birçok tanıtım organizasyonları ve Workshoplar düzenlenmektedir. Hiçbir fuar veya Workshop, Hindistan’daki kadar kısa sürede geri dönüşüm sağlamaz!  Hem kısa hem de uzun vadede, Hindistan pazarından pay almak isteyenler için Hindistan gerçekten büyük bir fırsattır. Bu pazardan faydalanmak isteyen firmalara mutlaka buradaki Turizm etkinliklerine katılmalarını öneriyoruz. dedi.

Etkinliğin turizm sektöründe faaliyet gösteren tüm sivil toplum kuruluşlarına açık olduğunu söyleyen Kalender Türkiye’deki tüm Turizm stkları etkinliğimize bir temsilci gönderebilir ve etkinlik kapsamında yer alabilirler. Firma olarak, kendilerine yardımcı olmaktan onur ve mutluluk duyarız dedi.

Detaylı bilgi isteyen firmalar Travelshop Turkey mail adresi olan turkey@workshoptravelshop.com e-posta adresine email atarak daha geniş bilgi talep edebilirler. 

 
Tarih       : 16 Ağustos 2018
 
 

                                           Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | TurMed Turizm Medya Yayın Grubu Kuruluşudur                                                                                                                                                                                   DJ İstek Paneli Girişi

 

 

sanalbasin.com üyesidir