YAVUZ ÇERÇİ (ANKARA) ,   ITS MY LİFE , Bon JOVİ...    |           YAVUZ ÇERÇİ (ANKARA) ,   YAYININIZ ÇOK GÜZEL ... TEŞEKKÜRLER......    |           Zafer (İzmir ) ,   Bütün Turizm çalışanlarına ve dostlarına selamlar.Dj snake magenta riddim....    |           Ayşegül Nerdeee (Yaşamkent) ,   Terence Trent T'Arby den Rain...    |           Hilton Garden Inn (İstanbul) ,   Red Hot Chili Peppers ...    |           Elif (Kosova) ,   Ardian Bujupi Xhensila - Cika Cika...    |           Londradan (Otelci) ,   Yurt dışında çalışan bir Türk turizmci olarak Turizm sektörüne böyle bir değer kazırdığınız için teşekkürler. Londradaki butik otelimizde sürekli ve kesintisiz olarak dinliyor ve dinletiyoruz :)...    |           Melis Karagöl (İzmir) ,   Seçtiğiniz kaliteli müziklerden dolayı tebrik ediyorum. Otelimizde kesintisiz dinliyoruz ve dinletiyoruz :)...    |           yekta (ankara) ,   Seven Nation Army çabilirmisiniz ...    |           yekta (ankara) ,   Flo Rida - Good Feeling...    |           Cemil Başer (Fransa) ,   Fransadan selamlar. Keyifle dinliyoruz...    |           Murathikmen (Çin ) ,   Çin Şanghai dan selamlar düzelsin artık memleket yurda dönelim :(...    |           Metin Gürbüz (Kayseri) ,   Kayserden herkese selamlar. Red Hot Chili Peppers dan Californication ı çalarmısınız ?...    |           Ethem Kaynak (Ankara) ,   Ankaradan selamlar.sizleri tebrik ediyorum. Otelimiz genel alanlarında yayınınızı vermeye başladık bile. İyi yayınlar....    |           Nehir aymaz (antalya) ,   Sektöre kazandırdığınız bu değerden dolayı sizleri tebrik ediyorum....    |           Kerem Cangöz (Bursa) ,   Bursadan herkese selamlar. böyle bir radyoyu sektörümüze kazırdığınız için sizlere sonsuz teşekkür ederim. ...    |           Angels Otel (Antalya) ,   Antalya Angels Otelden selamlar. Otelde konaklayan tüm misafirlerimiz için Bon Jovi den bir şarkı istiyoruz....    |         
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 
 

Güvelik uzmanları uyardı! Tatile çıkarken bunu asla yapmayın

 

Güvenlik uzmanları özellikle bayram tatilleri gibi uzun soluklu tatillerde hırsızlık olaylarının arttığını belirterek tatile çıkacak vatandaşları uyardı.

Uzmanlar  tatilcileri özellikle sosyal medyadan yer bildirimi yapmamaları konusunda uyardı.

Daire kapısının önüne bırakılacak bir iki çift ayakkabının hırsızı caydıracağına dikkat çeken uzmanlar "Gün içinde sönüp, akşam yanacak zaman ayarlı bir lamba ve düzenli olarak temizlenen posta kutusu hırsızlık vakalarına karşı etkili bir önlem olacaktır" dedi.

Uzun tatillerde hırsızlık olaylarında da bir artış yaşanıyor. Tatil süresinin uzaması ve mevsimin yaz olması nedeniyle vatandaşlar bu süreyi şehir dışında değerlendirmek için yavaş yavaş evlerini terk etmeye başladı. Uzun süreli tatillerde hırsızlık vakalarında bir artış yaşandığına dikkat çeken uzmanlar, bu tür olaylara karşı alınacak tedbirler hakkında önemli bilgiler verdi. Vatandaşların en çok dikkat etmesi gereken konunun sosyal medya paylaşımları olduğunun altını çizen güvenlik uzmanları, "İnsanlar tatile çıkarken sosyal medyadan paylaşım yaparak nerede olduklarını bildiriyorlar. Bu yer bildirimleri kişinin evde olmadığını kanıtlayarak hırsızlık olaylarını artırıyor. Bu dönemde sosyal medyada yer bildirimi yapmaktan uzak durmanız gerekiyor" uyarısında bulundu.

Kapınızın önüne ayakkabılarınızı bırakın

Hırsızlar şu an pusuya yapmış bir şekilde sizin tatile çıkmanızı bekliyor diyen  uzmanlar, tatile çıkacakların evde alabilecekleri birkaç küçük önleme dikkat çekti:

"Apartmanlarda ana giriş kapısının kapalı tutulması önemli. Böylelikle art niyetli olanların binaya girmesini engelleyebilirsiniz.  İkinci önemli husus ise kişinin kendi daire kapısı. Bu kapının da en az iki kere kilitlemesi ve alt-üst çift kilit kullanılması gerekir. Ayrıca kapının önüne bırakılacak bir iki çift ayakkabı da birçok hırsızlık olayını önleyecektir. Bu önlem  hırsızlarda evde biri var hissini uyandıracağından caydırıcı olabilmektedir. Eğer imkanınız varsa dairede gün içinde kapanıp akşam yanacak zaman ayarlı bir lambanın olması faydalı olacaktır"

Hırsızlık yapacak kişilerin, evlerin elektrik sayaçlarını kontrol ederek evin dolu olup olmadığını anlamaya çalıştıklarının altını çizen uzmanlar, evde alınması gereken önlemleri şöyle sıraladı:

"Hırsızlar, elektrik sayacının dönme hızına göre evde birinin olup olmadığına karar veriyorlar. Dışarıdan gözlemlendiğinde de ışık yanıp sönüyorsa bu caydırıcılık sağlıyor. O nedenle evde bir lambanın açık bırakılmasında fayda var. Diğer önemli bir tedbir ise posta kutularında herhangi bir şey bırakılmaması. Tatile çıktığınız zaman binada güvendiğimiz bir komşumuzdan posta kutusunusürekli olarak temizlemesini isteyebilirsiniz. Camların kesinlikle kapalı olması gerekli. Ulaşılmayacak bölgelerde olan perdelerin bir tanesinin mümkünse yarım açık ya da açık olmasını sağlayın. Bu evde birilerinin yaşadığı hissini verecektir. Değerli eşyalarınızı, toplu paranızı, mücevher ve ziynet eşyalarınızı bayram öncesi bir bankaya yatırrın veya çelik kasada muhafaza altına alın."

Araçların da hırsızların kapsama alanında olduğunu belirten uzmanlar, mümkün olduğunca mahalle aralarına ve bina önlerine bırakılmaması gerektiğinin altını çizdi. Uzmanlar "Evler kadar arabalarınız da hırsızlık olaylarına karşı tehlike altında. Bu nedenle kendi garajınız veya sitenizin otoparkı varsa burayı tercih edin. Büyük hatalardan biri de ruhsatı arabada bırakmak. Bu hırsızların işini iki kat kolaylaştırıyor. Araç ruhsatınızı asla yanınızdan ayırmayın ve araçta bırakmayın. diye konuştu.

Sosyal medyada araba ve ev kapısı açmaya yönelik bilgilendirici videoların bulunduğuna dikkat çeken uzmanlar "Bu tür videoları mümkünse şikayet edin. Belli bir şikayet sayısına ulaştığında bunları kaldırmak zorunda kalıyorlar." sözleriyle uyardı.

 
Tarih       : 18 Ağustos 2018
 
 

                                           Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | TurMed Turizm Medya Yayın Grubu Kuruluşudur                                                                                                                                                                                   DJ İstek Paneli Girişi

 

 

sanalbasin.com üyesidir