YAVUZ ÇERÇİ (ANKARA) ,   ITS MY LİFE , Bon JOVİ...    |           YAVUZ ÇERÇİ (ANKARA) ,   YAYININIZ ÇOK GÜZEL ... TEŞEKKÜRLER......    |           Zafer (İzmir ) ,   Bütün Turizm çalışanlarına ve dostlarına selamlar.Dj snake magenta riddim....    |           Ayşegül Nerdeee (Yaşamkent) ,   Terence Trent T'Arby den Rain...    |           Hilton Garden Inn (İstanbul) ,   Red Hot Chili Peppers ...    |           Elif (Kosova) ,   Ardian Bujupi Xhensila - Cika Cika...    |           Londradan (Otelci) ,   Yurt dışında çalışan bir Türk turizmci olarak Turizm sektörüne böyle bir değer kazırdığınız için teşekkürler. Londradaki butik otelimizde sürekli ve kesintisiz olarak dinliyor ve dinletiyoruz :)...    |           Melis Karagöl (İzmir) ,   Seçtiğiniz kaliteli müziklerden dolayı tebrik ediyorum. Otelimizde kesintisiz dinliyoruz ve dinletiyoruz :)...    |           yekta (ankara) ,   Seven Nation Army çabilirmisiniz ...    |           yekta (ankara) ,   Flo Rida - Good Feeling...    |           Cemil Başer (Fransa) ,   Fransadan selamlar. Keyifle dinliyoruz...    |           Murathikmen (Çin ) ,   Çin Şanghai dan selamlar düzelsin artık memleket yurda dönelim :(...    |           Metin Gürbüz (Kayseri) ,   Kayserden herkese selamlar. Red Hot Chili Peppers dan Californication ı çalarmısınız ?...    |           Ethem Kaynak (Ankara) ,   Ankaradan selamlar.sizleri tebrik ediyorum. Otelimiz genel alanlarında yayınınızı vermeye başladık bile. İyi yayınlar....    |           Nehir aymaz (antalya) ,   Sektöre kazandırdığınız bu değerden dolayı sizleri tebrik ediyorum....    |           Kerem Cangöz (Bursa) ,   Bursadan herkese selamlar. böyle bir radyoyu sektörümüze kazırdığınız için sizlere sonsuz teşekkür ederim. ...    |           Angels Otel (Antalya) ,   Antalya Angels Otelden selamlar. Otelde konaklayan tüm misafirlerimiz için Bon Jovi den bir şarkı istiyoruz....    |         
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 
 

Ankara'nın termal tesisleri Rus tur operatörlerinin portföyünde

 

Rusya’nın Başkenti Moskova’da düzenlenen Türkiye Festivali’nde Anadolu, Ankara Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) tarafından açılan Ankara çadırı büyük ilgi gördü.

6 milyon Rus turist hedefiyle gerçekleştiren festivalde, 100 bini aşkın Moskovalıya Ankara’nın termal turizmi hakkında bilgi verildi. Moskova’da Ankara’yı en iyi şekilde temsil ettiklerini belirten ATİD Başkanı Birol Akman, Ankara Moskova arası direk uçuş sayının artmasıyla birlikte Ankara turizminin büyük bir ivme kazanacağını söyledi.

Moskova’da bulunan Krasnaya Presnya Park’ında gerçekleştirilen festivale, ATİD Başkanı Birol Akman ve Başkan Yardımcısı Ali Cenk Yorulmaz bir heyetle katıldı. Festival kapsamında, Ankara’yı ve Ankara’nın termal turizmini tanıtan 10 bin broşür ve CD dağıtıldı. 3 gün boyunca devam eden festivalde, Ankara çadırını ziyaret eden Moskovalılara Ankara’yı tanıtan hediyeler verildi. Ruslar tarafından büyük ilgi gösterilen Ankara çadırında, Başkent’in termal suları ve otelleri hakkında bilgiler verildi.

10’a yakın tercüman eşliğinde iletişim kuran ATİD heyeti, 100 bini aşkın Moskovalıyla birebir iletişim kurarak, bilgiler verdi. Moskova’daki Türkiye Festivali’nde Ankara termal turizminin her yönüyle anlatıldığını dile getiren ATİD Başkanı Akman, festivale hem katılımın hem de ziyaretçi sayısının çok iyi olduğunu kaydetti. Ankara çadırına olan ilginin kendilerini sevindirdiğini belirten Akman,  Ankara’yı en iyi şekilde temsil etmeye çalıştıklarını söyledi.

Rusyada yapılan tanıtımların Ankara’ya gelecek turist sayısında önemli bir artış sağlayacağına inandıklarını belirten Akman, festival kapsamında tur operatörleriyle ön görüşmeler yaptıklarını ve 6 milyon Rus turist hedefine doğru ilerlediklerini bildirdi. Son dönemlerde Ankara’nın tanıtımda büyük bir çıkış yaptığını ve bu çıkışın devam etmesi durumda Ankara turizminin önemli bir adım atacağını belirten Akman, “Sektörün içinde gelen Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy’un yanımızda olduğunu hissetmek bize daha çok cesaret ve şevk veriyor. Festivalin açılışına gelmesi bizi onurlandırdı. Biz inanıyoruz ki, Ankara Moskova arası direk uçuş sayının artmasıyla birlikte Ankara turizmi büyük bir ivme kazanacak” diye konuştu.

Aynı zamanda, Rusya’nın gastronomi ve turizm alanındaki en önemli isimleriyle 3 gün boyunca fikir alışverişinde bulunduklarını belirten Akman, bu görüşmelerde işbirlikleri yapılması kararı çıktığını söyledi. Türkiye ile ilgili yazılar yazan Rusya’nın en önemli Bloggerı Ivan Starodbtsev, Rusya Restoranlar ve Kafeler Federasyonu Başkanı İgor Bukharov ve Rusya Karadeniz Şarapları Satış Müdürü Elana Porman’ın kendilerini ağırladıklarını anlatan Akman, Türkiye’nin gastronomi turizmini tanıtmaya yönelik de fırsatlar da yakaladıklarını dile getirdi. Bunun dışında Rusya’nın en büyük tur operatörü RT.Plus’ın Genel Müdürü Galina Tereshchenko ile de görüştüklerini dile getiren Akman, görüşmeden sonra tur operatörünün Ankara’nın termal turizmini portföylerine koyma kararı aldıklarını söyledi.

 
Tarih       : 20 Ağustos 2018
 
 

                                           Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | TurMed Turizm Medya Yayın Grubu Kuruluşudur                                                                                                                                                                                   DJ İstek Paneli Girişi

 

 

sanalbasin.com üyesidir