YAVUZ ÇERÇİ (ANKARA) ,   ITS MY LİFE , Bon JOVİ...    |           YAVUZ ÇERÇİ (ANKARA) ,   YAYININIZ ÇOK GÜZEL ... TEŞEKKÜRLER......    |           Zafer (İzmir ) ,   Bütün Turizm çalışanlarına ve dostlarına selamlar.Dj snake magenta riddim....    |           Ayşegül Nerdeee (Yaşamkent) ,   Terence Trent T'Arby den Rain...    |           Hilton Garden Inn (İstanbul) ,   Red Hot Chili Peppers ...    |           Elif (Kosova) ,   Ardian Bujupi Xhensila - Cika Cika...    |           Londradan (Otelci) ,   Yurt dışında çalışan bir Türk turizmci olarak Turizm sektörüne böyle bir değer kazırdığınız için teşekkürler. Londradaki butik otelimizde sürekli ve kesintisiz olarak dinliyor ve dinletiyoruz :)...    |           Melis Karagöl (İzmir) ,   Seçtiğiniz kaliteli müziklerden dolayı tebrik ediyorum. Otelimizde kesintisiz dinliyoruz ve dinletiyoruz :)...    |           yekta (ankara) ,   Seven Nation Army çabilirmisiniz ...    |           yekta (ankara) ,   Flo Rida - Good Feeling...    |           Cemil Başer (Fransa) ,   Fransadan selamlar. Keyifle dinliyoruz...    |           Murathikmen (Çin ) ,   Çin Şanghai dan selamlar düzelsin artık memleket yurda dönelim :(...    |           Metin Gürbüz (Kayseri) ,   Kayserden herkese selamlar. Red Hot Chili Peppers dan Californication ı çalarmısınız ?...    |           Ethem Kaynak (Ankara) ,   Ankaradan selamlar.sizleri tebrik ediyorum. Otelimiz genel alanlarında yayınınızı vermeye başladık bile. İyi yayınlar....    |           Nehir aymaz (antalya) ,   Sektöre kazandırdığınız bu değerden dolayı sizleri tebrik ediyorum....    |           Kerem Cangöz (Bursa) ,   Bursadan herkese selamlar. böyle bir radyoyu sektörümüze kazırdığınız için sizlere sonsuz teşekkür ederim. ...    |           Angels Otel (Antalya) ,   Antalya Angels Otelden selamlar. Otelde konaklayan tüm misafirlerimiz için Bon Jovi den bir şarkı istiyoruz....    |         
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 
 

Bakan Ersoy noktayı koydu! Asla izin vermeyeceğiz

 

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy turizm bölgelerinde fahiş fiyat uygulayan işletmeler ve UBER konusunda açıklamalarda bulundu.

Bakan Ersoy, "Bodrum ile ilgili üzülerek okuduğum 10-15 liraya su, 70 liraya lahmacun gibi şeyler var. Bundan sonra buna asla izin vermeyeceğiz" dedi.

Bakan Ersoy,  "Eğer siz gerekli  altyapıyı, eğitimi oluşturmazsanız, sistemi kurmazsanız ortalık maalesef fırsatçılara  kalıyor. İşte o zaman bu turizmin geleceğini yiyorsunuz. Gerçekten turizme yatırım yapmak isteyen, burada iş sahibi olmak isteyen, turizmi sektör olarak görenleri sektör dışına itmiş oluyorsunuz. Bundan sonra buna asla izin vermeyeceğiz. Bu alanlara konsantre olacağız. O zaman kişi başına turist gelirinde, harcamalarındaki artışı yavaş yavaş izlemeye başlayacağız. Beş yıl içinde hedeflerimize inşallah  ulaşacağız" açıklamasını yaptı.

 

Kemerli taksicilerle de bir araya gelen Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, ‘Yüzde 90’ınız işini gerektiği gibi yapıyor. İçinizdeki çürük yumurtaları ayıklamak dernek başkanlarına düşüyor’ diyerek uyardı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, “Taksicilerin içinde standartlara uymayan arkadaşlar maalesef var. Bunlar belki yüzde 5-10. Yüzde 90’ınız işinizi olması gerektiği gibi yapıyorsunuz ama o içinizdeki yüzde 5-10’unu da ayıklamak size düşüyor” dedi. 

Kurban Bayramı’nı memleketi Antalya’da geçiren Bakan Ersoy, Kemer ilçesindeki taksi durağını ziyaret edip şoförlerin sorunlarını dinledi. Ersoy, taksicilerle sohbetinde, Antalya’nın turizm bölgesi olduğunu, kentte çalışan herkesin hassas hareket etmesi gerektiğini söyledi.

UBER konusunda taksicilerin haklı olduğunu ancak onların da bu konuda biraz kendilerine bakmaları ve çuvaldızı kendilerine batırmaları gerektiğini ifade eden Ersoy, şöyle konuştu: “Taksici esanfı olarak standartlarımızı biraz yükseltmemiz lazım. Taksicilerin içinde standartlara uymayan arkadaşlar maalesef var. Bunlar belki yüzde 5-10. Yüzde 90’ınız işinizi olması gerektiği gibi yapıyorsunuz ama o yüzde 5-10’unu da ayıklamak  size düşüyor. Turizmde artık bir yere gelmek istiyorsak içinizdeki çürük yumurtaları ayıklamak taksi duraklarının başındaki arkadaşlara, dernek başkanlarına düşüyor. Derneğin başı bu işe sahip çıkmazsa sonunda hepiniz zarar  görüyorsunuz. UBER’de gelinen nokta, bunun en canlı örneği.”

Ersoy, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiyeye gelenler, rekabet ettiğimiz ülkelerde ne görüyorsa burada da onu  görmek istiyor. Bu sektörde olan herkesin taşın altına elimizi koyması gerekiyor. Turizm  bölgelerinde bir standart oluşturmamız lazım. Sadece ‘Devlet bizi korusun,  rekabette bizi üstte tutsun ama biz de üzerimize düşeni yapmayalım demekle maalesef.’ olmuyor. Siz de üzerinize düşeni yapacaksınız. Aracınızı, üstünüzü başınızı temiz tutmazsanız, taksiye binen insana  gerekli saygıyı göstermezseniz, aracınız son model Mercedes de olsa maalesef boş. Sonuç hep aynı sonuç olacak.”

 
Tarih       : 23 Ağustos 2018
 
 

                                           Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | TurMed Turizm Medya Yayın Grubu Kuruluşudur                                                                                                                                                                                   DJ İstek Paneli Girişi

 

 

sanalbasin.com üyesidir