Zafer (İzmir ) ,   Bütün Turizm çalışanlarına ve dostlarına selamlar.Dj snake magenta riddim....    |           Ayşegül Nerdeee (Yaşamkent) ,   Terence Trent T'Arby den Rain...    |           Hilton Garden Inn (İstanbul) ,   Red Hot Chili Peppers ...    |           Elif (Kosova) ,   Ardian Bujupi Xhensila - Cika Cika...    |           Londradan (Otelci) ,   Yurt dışında çalışan bir Türk turizmci olarak Turizm sektörüne böyle bir değer kazırdığınız için teşekkürler. Londradaki butik otelimizde sürekli ve kesintisiz olarak dinliyor ve dinletiyoruz :)...    |           Melis Karagöl (İzmir) ,   Seçtiğiniz kaliteli müziklerden dolayı tebrik ediyorum. Otelimizde kesintisiz dinliyoruz ve dinletiyoruz :)...    |           yekta (ankara) ,   Seven Nation Army çabilirmisiniz ...    |           yekta (ankara) ,   Flo Rida - Good Feeling...    |           Cemil Başer (Fransa) ,   Fransadan selamlar. Keyifle dinliyoruz...    |           Murathikmen (Çin ) ,   Çin Şanghai dan selamlar düzelsin artık memleket yurda dönelim :(...    |           Metin Gürbüz (Kayseri) ,   Kayserden herkese selamlar. Red Hot Chili Peppers dan Californication ı çalarmısınız ?...    |           Ethem Kaynak (Ankara) ,   Ankaradan selamlar.sizleri tebrik ediyorum. Otelimiz genel alanlarında yayınınızı vermeye başladık bile. İyi yayınlar....    |           Nehir aymaz (antalya) ,   Sektöre kazandırdığınız bu değerden dolayı sizleri tebrik ediyorum....    |           Kerem Cangöz (Bursa) ,   Bursadan herkese selamlar. böyle bir radyoyu sektörümüze kazırdığınız için sizlere sonsuz teşekkür ederim. ...    |           Angels Otel (Antalya) ,   Antalya Angels Otelden selamlar. Otelde konaklayan tüm misafirlerimiz için Bon Jovi den bir şarkı istiyoruz....    |         
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 
 

Firuz Bağlıkaya; ''TÜRSAB'daki hukuksuzluğa boyun eğmeyeceğiz''

 

TÜRSAB Yönetim Kurulu, Firuz Bağlıkaya'ya desteğini açıklayan İstanbul Asya, İstanbul Avrupa, Harput ve Adana BYK başkanlarını Disiplin Kurulu'na sevk etti. Karara, Değişim Hareketi'nden ve BYK başkanlarından sert tepki geldi.

 

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Yönetim Kurulu, seçim kampanyası sürecinde TÜRSAB Başkan Adayı Firuz Bağlıkayaya desteğini açıklayan Bölgesel Yürütme Kurulu başkanlarını Disiplin Kuruluna sevk ederek, yönetim kurulu üyeliklerini askıya aldı. 

 

 

Kararın 30 Kasım 2017 Perşembe günü TÜRSAB Yönetim Kurulunun Olağanüstü toplantısıyla alındığı belirtilirken, 8-11 Aralık tarihleri arasında e-mail ile muhataplarına iletildi.

 

Firuz Bağlıkaya: Karar hukuksuz, BYK başkanlarının haklarını sonuna kadar savunacağız

Yönetiminin kararına sert tepki gösteren Firuz Bağlıkaya, yapılan suçlamaları komik ve hukuksuz olduğunu belirtti.  Disipline sevk edilen BYK başkanlarının haklarını sonuna kadar savunacaklarını söyleyen Firuz Bağlıkaya, TÜRSAB Yönetiminin aldıkları bu karar ile bugüne kadar görülmemiş bir skandala imza attığını ifade etti.

"Başkanın durumu belli; çağrım Yönetim Kurulu üyelerine... "

Mevcut Yönetim Kurulu üyelerini sağduyuya davet eden Firuz Bağlıkaya, "Başkanın durumu ve refleksleri belli. Tamamen kontrolü kaybetmiş durumda. En azından yönetim kurulu üyelerinin Seyahat Acentaları Birliğine bu dönemde sahip çıkması gerekir. Böyle hukuksuzlukların altına imza atmalarının uzun dönemde kendilerine ciddi veballer getireceğini düşünüyorum" dedi

"Diyalog yolları açılmışken nedir bu şimdi?"

Bugüne kadar yapılanları, diyaloğu ve uzlaşı kültürünü  baltalamaya dönük hamleler olarak nitelendiren Firuz Bağlıkaya,  "Diyalog yolları açılmışken nedir bu şimdi" diyerek tepkisini ifade etti...

"Mahkemelerin kapısını kendileri açıyor"

Türkiye seyahat Acentaları Birliği Başkanı Başaran Ulusoyun "TÜRSABı mahkemelere  düşürdüler" yönündeki  eleştirilerine  atıfta bulunan Firuz Bağlıkaya, "Mahkemelerin kapısını açan eylemleri kendileri yapıyor. İnsanlar da tabiî ki hakkını, hukukunu arayacak" dedi.

"Yapılacak olan seçimin tarihini Başaran Bey mi belirleyecek?"

Geçtiğimiz günlerde ertelenen Genel Kurul için yeni tarihin açıklanmamasını da eleştiren Firuz Bağlıkaya, "Seçim tarihinin kararını her halde Başaran Bey verecek... Bugüne kadar bir açıklama gelmediğine göre, Başaran Beyin kararını bekliyor herhalde Bakanlık" dedi.

Asya BYK Başkanı Ali Bilir: 30 Kasımda aldığınız kararı neden sekiz gün sonra  tebliğ ediyorsunuz?

Alınan kararla disipline sevk edilen Bölgesel Yürütme Kurulu başkanlarından Asya BYK Başkanı Ali Bilir ise olağanüstü yönetim kurulunda, 30 Kasım 2017 tarihinde alınan bir kararın sekiz gün sonra tebliğ edilmesine dikkat çekerek "Beni görevden aldıysanız neden 7 Aralıkta başlayan Travel Turkey Fuarı’na BYK Başkanı olarak davet ediyor ve adıma otel rezervasyonu yapıyorsunuz" diye sordu.

"Görevimize devam ediyoruz"

Kararın, kendisi ve Asya BYK yönetimi için geçerliliği olmadığını savunan Ali Bilir, "Biz görevimize devam ediyoruz" dedi.

"Ulusoyu destekleyen BYK başkanları neden disipline verilmiyor?"

Görevine devam eden birçok BYK başkanının da Başaran Ulusoyu desteklediğini ve bu yönde paylaşımlar bulunduğuna dikkat çeken Avrupa BYK Başkanı İbrahim  Halil Kalay da bu BYK başkanlarının neden disipline verilmediğini sordu...

Avukat İlker Ünsever: Yapılmak istenen soruşturma hukuka aykırı

Konunun hukuki boyutunu değerlendiren Avukat İlker Ünsever ise Acentaların mesleki faaliyetlerinden dolayı disipline verilmediğine dikkat çekerek şu tespitlerde bulundu: "1618 sayılı kanunun, disiplin cezalarıyla ilgili gönderme yaptığı 5362 sayılı kanunun 24. Maddesinde, üyelerin mesleki faaliyetlerinden ötürü, hukuka ve mesleğin kuralları dışında davranmaları halinde disiplin soruşturması açılır deniliyor. Burada Seyahat Acentalığı faaliyetinden dolayı değil, Seyahat Acentası temsilcisinin örgüt içindeki bir alanı, seçimdeki adaylardan birinin bilgilerini paylaşmak amacıyla kullanması nedeniyle soruşturma açıldığını görüyoruz".    

 

Başlatılan soruşturmanın 5362 sayılı kanunun 24. Maddesiyle hiçbir bağlantısının bulunmadığına dikkat çeken Avukat İlker Ünsever, "Bu nedenle de yapılmak istenen soruşturma hukuka aykırıdır. Ve hukuki bir sonuç doğuracak güçte ve nitelikte değildir" dedi. 

 
Tarih       : 12 Aralık 2017
 
 

                                           Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | TurMed Turizm Medya Yayın Grubu Kuruluşudur                                                                                                                                                                                   DJ İstek Paneli Girişi

 

 

sanalbasin.com üyesidir