YAVUZ ÇERÇİ (ANKARA) ,   ITS MY LİFE , Bon JOVİ...    |           YAVUZ ÇERÇİ (ANKARA) ,   YAYININIZ ÇOK GÜZEL ... TEŞEKKÜRLER......    |           Zafer (İzmir ) ,   Bütün Turizm çalışanlarına ve dostlarına selamlar.Dj snake magenta riddim....    |           Ayşegül Nerdeee (Yaşamkent) ,   Terence Trent T'Arby den Rain...    |           Hilton Garden Inn (İstanbul) ,   Red Hot Chili Peppers ...    |           Elif (Kosova) ,   Ardian Bujupi Xhensila - Cika Cika...    |           Londradan (Otelci) ,   Yurt dışında çalışan bir Türk turizmci olarak Turizm sektörüne böyle bir değer kazırdığınız için teşekkürler. Londradaki butik otelimizde sürekli ve kesintisiz olarak dinliyor ve dinletiyoruz :)...    |           Melis Karagöl (İzmir) ,   Seçtiğiniz kaliteli müziklerden dolayı tebrik ediyorum. Otelimizde kesintisiz dinliyoruz ve dinletiyoruz :)...    |           yekta (ankara) ,   Seven Nation Army çabilirmisiniz ...    |           yekta (ankara) ,   Flo Rida - Good Feeling...    |           Cemil Başer (Fransa) ,   Fransadan selamlar. Keyifle dinliyoruz...    |           Murathikmen (Çin ) ,   Çin Şanghai dan selamlar düzelsin artık memleket yurda dönelim :(...    |           Metin Gürbüz (Kayseri) ,   Kayserden herkese selamlar. Red Hot Chili Peppers dan Californication ı çalarmısınız ?...    |           Ethem Kaynak (Ankara) ,   Ankaradan selamlar.sizleri tebrik ediyorum. Otelimiz genel alanlarında yayınınızı vermeye başladık bile. İyi yayınlar....    |           Nehir aymaz (antalya) ,   Sektöre kazandırdığınız bu değerden dolayı sizleri tebrik ediyorum....    |           Kerem Cangöz (Bursa) ,   Bursadan herkese selamlar. böyle bir radyoyu sektörümüze kazırdığınız için sizlere sonsuz teşekkür ederim. ...    |           Angels Otel (Antalya) ,   Antalya Angels Otelden selamlar. Otelde konaklayan tüm misafirlerimiz için Bon Jovi den bir şarkı istiyoruz....    |         
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 
 

Tatil sonrası depresyonundan kurtulmanın yolları

 

Uzun bayram tatili sonrasında başlayan çalışma hayatına adapte olmakta zorluk çekmeniz olası. İş hayatına daha çabuk adapte olmanızı sağlayacak önerilerimiz var...

Yoğun iş hayatından sonra biraz olsun dinlenmek için kendinizi tatile adadınız. Sonra gittiğiniz o tatillere çabucak alıştınız. Dönüş vakti geldiğindeyse adaptasyonun neredeyse imkansız hale geldiğini hissettiniz. Sıcak kumsalları, gece eğlencelerini, dilediğiniz kadar uyuyabildiğiniz günleri artık geride bıraktınız. Stresli iş hayatınıza geri döndünüz. Sonbahar da kapıya dayandı. Sizler için sonbahara ve iş hayatınıza dönerken daha çabuk adapte olamanızı sağlayacak önerilerimiz var...

1-Hareket edin

Tatil dönüşü vücudunuzun alıştığı uyuşukluğu bir an önce üzerinizden atmalısınız. Akşamları yürüyüş yapabilir, hafta sonu için yüzme kursuna yazılabilirsiniz. Böylece az da olsa tatili anımsatan aktiviteler yaparak vücudunuzun mutluluk hormonunu salgılamasına yardımcı olabilirsiniz. Yapacağınız bu aktiviteler sayesinde tatilde yediğiniz yemeklerin ve tatlıların kalıcı bir etki yaratmasının da önüne geçmiş olacaksınız.

2-Temizlik yapın

Günlerce otel odalarında kaldıktan sonra döndüğünüz evinize yabancılık eçkebilirsiniz. Bunun önüne geçebilmke için ve evinizle ve eşyalarınızla olan bağınızı yeniden güçlendirmek için evinizi ufak ufak temizlemeye başlayabilrisiniz. Bunun sonucunda aidiyet hissi rahatlamanızı sağlayacak ve tatili daha az özlemeye başlayacaksınız.

3-Sosyalleşin

Ama sosyal medya ile değil. Özellikle mevsim geçişlerinde ve uzun süreli tatil dönüşlerinde yaşadığınız depresyon, sosyalleşme isteğinizi bitirebilir. Tek başına plan yapmak, ağırlık gibi gelir. O yüzden, boş zamanlarınızı evde geçirerek, daha mutlu olacağınızı düşünebilrisiniz. İşte tam da böyle zamanlarda, sohbetinden hoşlandığınız, tatil süresince görüşmediğiniz arkadaşlarınızla vakit geçirmelisiniz. Aile fertlerinizle organize edeceğiniz hafta sonu piknikleri, iş çıkışı yapılacak kahve sohbetleri, tatil sonrası stresten çıkmanızı kolaylaştıracaktır.

4-Giyim tarzınızı renklendirin

Kıyafet seçimleri ve renklerin ruhumuzda nasıl farklar yarattığını artık biliyoruz. Tatil dönüşü depresyonunu hafifletmek adına daha renkli kıyafetler tercih edebilirisniz. Renkli kıyafetler enerjinizin artmasını sağlayacak ve daha güler yüzlü olacaksınız.

5- Sosyal medya paylaşımlarına devam edin

Uzun tatil süresince aralıksız paylaşım yaptınız, tatil bitti ve döndünüz. Tatil fotoğraflarınızı paylaşmaya devam edin. Bu şekilde tatil boyunca aldığınız pozitif enerjinin etkisi daha uzun süre devam etmiş olacak.

6- Mesai sonrası kendinize zaman ayırın

Tatil sonrası çalışmak zor gelecek. Mesai bitiminde hemen eve gidip uyumak isteyebilirsiniz ama bunu sakın yapmayın. Tatil sonrasında stresli ve yorucu geçecek iş gününün sonunda biraz olsun kendinize zamn ayırın. Örneğin sinemaya gidebilir, ya da alışverişe yapabilirsiniz.

7- Yeni bir hobi edinin

Tatilinizi yaptınız ve dinlendiniz. Sonrasında ise sıkıcı ve rutin iş yaşantısına dönmek depresyonun en önemli sebeplerinden biri. Hayatınıza yenilik katmak adına yeni bir hobi edinebilirsiniz. Bu yeni bir dil öğrenmek, spora yapmak ya da enstrüman çalmak olabilir.

8- Yeni bir kitaba başlayın 

Kendinizden, yoğun iş hayatından biraz uzaklaşmak için sürükleyici kitaplar okumak işe yarayacaktır.

9- Sevdiklerinize zaman ayırın

Ruhunuza tazelik katacak, vücudunuzu dinlendirecek bir detox yapabilirsiniz. Aklına sadece beslenme odaklı detoxlar gelmesin. En azında haftada bir gün dijital detox uygulayıp telefon, bilgisayar ve televizyondan uzak kalıp biraz kendinize ve sevdiklerinize odaklanabilirsiniz.

10- Sonbahar için hazırlık yapın

Önümüz Sonbahar. Tatil dönüşüne mevsim geçişleri de eklenince depresyon katsayınız daha da artabilir. Mevsim geçişini keyifli hale getirebilirsiniz. Sonbahar için alışverişi yaparak züeinde oluşacak negatif enerjiyi atabilirsiniz.

11- Yeni arkadaşlıklar kurun

Tatil dönüşünde iş arkadaşlarınız ve sizi yakından tanıyan insanlar yeterli geliyor olabilir ama aslında bu da sizi strese sokacak bir rutinin parçası haline getiriyor. Tatil dönüşü ve mevsim geçişinde depresyondan uzak kalmak istiyorsak edineceğimiz yeni aktivitelerin yanında hayatınıza yeni insanlar da katmalısınız. Yeni tanışacağınız kişiyi en baştan tanımak, sizi hem heyecanlandıracak ve tatil sonrasında ruhunuza çok iyi gelecek.

 
Tarih       : 27 Ağustos 2018
 
 

                                           Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | TurMed Turizm Medya Yayın Grubu Kuruluşudur                                                                                                                                                                                   DJ İstek Paneli Girişi

 

 

sanalbasin.com üyesidir