YAVUZ ÇERÇİ (ANKARA) ,   ITS MY LİFE , Bon JOVİ...    |           YAVUZ ÇERÇİ (ANKARA) ,   YAYININIZ ÇOK GÜZEL ... TEŞEKKÜRLER......    |           Zafer (İzmir ) ,   Bütün Turizm çalışanlarına ve dostlarına selamlar.Dj snake magenta riddim....    |           Ayşegül Nerdeee (Yaşamkent) ,   Terence Trent T'Arby den Rain...    |           Hilton Garden Inn (İstanbul) ,   Red Hot Chili Peppers ...    |           Elif (Kosova) ,   Ardian Bujupi Xhensila - Cika Cika...    |           Londradan (Otelci) ,   Yurt dışında çalışan bir Türk turizmci olarak Turizm sektörüne böyle bir değer kazırdığınız için teşekkürler. Londradaki butik otelimizde sürekli ve kesintisiz olarak dinliyor ve dinletiyoruz :)...    |           Melis Karagöl (İzmir) ,   Seçtiğiniz kaliteli müziklerden dolayı tebrik ediyorum. Otelimizde kesintisiz dinliyoruz ve dinletiyoruz :)...    |           yekta (ankara) ,   Seven Nation Army çabilirmisiniz ...    |           yekta (ankara) ,   Flo Rida - Good Feeling...    |           Cemil Başer (Fransa) ,   Fransadan selamlar. Keyifle dinliyoruz...    |           Murathikmen (Çin ) ,   Çin Şanghai dan selamlar düzelsin artık memleket yurda dönelim :(...    |           Metin Gürbüz (Kayseri) ,   Kayserden herkese selamlar. Red Hot Chili Peppers dan Californication ı çalarmısınız ?...    |           Ethem Kaynak (Ankara) ,   Ankaradan selamlar.sizleri tebrik ediyorum. Otelimiz genel alanlarında yayınınızı vermeye başladık bile. İyi yayınlar....    |           Nehir aymaz (antalya) ,   Sektöre kazandırdığınız bu değerden dolayı sizleri tebrik ediyorum....    |           Kerem Cangöz (Bursa) ,   Bursadan herkese selamlar. böyle bir radyoyu sektörümüze kazırdığınız için sizlere sonsuz teşekkür ederim. ...    |           Angels Otel (Antalya) ,   Antalya Angels Otelden selamlar. Otelde konaklayan tüm misafirlerimiz için Bon Jovi den bir şarkı istiyoruz....    |         
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 
 

TUTAP Başkanı Yıldız: ''Tanıtımlarda hedefimiz nitelikli ve zengin turistler olmalı''

 

Turizm ve Tanıtma Platformu (TUTAP) Genel Başkanı Fikret Yıldız tanıtıma daha fazla ağırlık verilmesi gerektiğini belirtti.

TUTAP Başkanı Yıldız, 2018 yılının turizm sektörü açısından verimli geçmesinin moralleri yükselttiğini ancak bu pozitif yansımaların ülke ekonomisine daha fazla katkı sağlaması adına turist portföyünde önceliklerin belirlenip buna göre tanıtım stratejileri geliştirirlmesi gerektiğini belirtti.

Her şey dahil sisteminde otelleri doldurarak artırılan turist sayısının ekonomiye katkı anlamında eşit düzeyde pozitif bir artış sağlamadığını, daha çok Türkiye’nin ucuz ve sadece deniz kum güneş mantığında seyahat edilen bir ülke imajı verdiğine değinen Yıldız Her şey dahil sisteminde otellerde kalan turistler ödemiş oldukları cüzzi ücretin dışında ekonomiye çok fazla katkı sağlamamakta olup önemli olan onların tarihi mekanları, ören yerlerini ziyaret etmelerini ve dışarda alışveriş etmelerini sağlamamız gerek. Bu kadar zengin turizm çeşitliliği olan başka bir ülke dünya da yok. En iyi oteller bizde, dört mevsim bizde, dünya mirasları bizde, golf sahaları, kongre merkezleri, kayak tesisleri, denizler, göller, yaylalar, koylar, yatlar ve saymakla bitiremeyeceğiz zenginlikleri gelin hak ettiği düzeyde değerlendirelim ve ülkemizi zenginleştirelim dedi.

Türkiye’nin UNESCO Dünya miras unsurları bakımından Dünya’nın en önde gelen ülkelerinden olmasına rağmen bu zenginliğin Dünya insanlarına yeterince tanıtılamadığı ve sahip olduğumuz hoşgörü ve misafirperverlik yönümüz hususunda yeterince pozitif algılar yaratılamadığının altını çizen TUTAP Genel Başkanı Fikret Yıldız Ülke tanıtımının artık devlet memuru zihniyetinden çıkarılarak topyekün bir tanıtma seferberliğini reel olarak hayata geçirmemiz gerek. Doğru ve kaliteli materyallerle yapılacak yurtdışı tanıtımları sayesinde hem turist sayısında hemde milli gelirimizde çok daha fazla artış sağlayabilir 2023 hedefi olan 50 milyon turistin çok daha üzerine çıkabiliriz dedi.

TUTAP olarak tanıtma seferberliği hususunda yeniden bir çağrı yapıyorum diyen TUTAP Genel Başkanı Fikret Yıldız, Artık Turizm sektöründe faaliyetlerini sürdüren tüm aktörler ülke tanıtımında daha aktif sorumluluk alsın, her şeyi devletten beklemesinler, bilakis artık sektörden gelen bir Bakan’ın olduğu çok şanslı bir süreç yaşanmakta bu avantaj çok iyi değerlendirilsin değerlendirmesinde bulundu.

 
Tarih       : 31 Ağustos 2018
 
 

                                           Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | TurMed Turizm Medya Yayın Grubu Kuruluşudur                                                                                                                                                                                   DJ İstek Paneli Girişi

 

 

sanalbasin.com üyesidir