Mehmet (Hatay) ,   Macklemore & Ryan Lewis Can't hold us...    |           YAVUZ ÇERÇİ (ANKARA) ,   ARKA ARKAYA BonJOVİDEN 6 ŞARKI İSTEYECEĞİM. br1- livin’ on a prayerbr2- you give love a bad namebr3- it’s my lifebr4- have a nice daybr5- wanted dead or alivebr6- bad medicine TEŞEKKÜRLER......    |           Mahmut .kartal (Ümraniyee. İst) ,   Tur . 🚐. Trnsfer...    |           YAVUZ ÇERÇİ (ANKARA) ,   ITS MY LİFE , Bon JOVİ...    |           YAVUZ ÇERÇİ (ANKARA) ,   YAYININIZ ÇOK GÜZEL ... TEŞEKKÜRLER......    |           Zafer (İzmir ) ,   Bütün Turizm çalışanlarına ve dostlarına selamlar.Dj snake magenta riddim....    |           Ayşegül Nerdeee (Yaşamkent) ,   Terence Trent T'Arby den Rain...    |           Hilton Garden Inn (İstanbul) ,   Red Hot Chili Peppers ...    |           Elif (Kosova) ,   Ardian Bujupi Xhensila - Cika Cika...    |           Londradan (Otelci) ,   Yurt dışında çalışan bir Türk turizmci olarak Turizm sektörüne böyle bir değer kazırdığınız için teşekkürler. Londradaki butik otelimizde sürekli ve kesintisiz olarak dinliyor ve dinletiyoruz :)...    |           Melis Karagöl (İzmir) ,   Seçtiğiniz kaliteli müziklerden dolayı tebrik ediyorum. Otelimizde kesintisiz dinliyoruz ve dinletiyoruz :)...    |           yekta (ankara) ,   Seven Nation Army çabilirmisiniz ...    |           yekta (ankara) ,   Flo Rida - Good Feeling...    |           Cemil Başer (Fransa) ,   Fransadan selamlar. Keyifle dinliyoruz...    |           Murathikmen (Çin ) ,   Çin Şanghai dan selamlar düzelsin artık memleket yurda dönelim :(...    |           Metin Gürbüz (Kayseri) ,   Kayserden herkese selamlar. Red Hot Chili Peppers dan Californication ı çalarmısınız ?...    |           Ethem Kaynak (Ankara) ,   Ankaradan selamlar.sizleri tebrik ediyorum. Otelimiz genel alanlarında yayınınızı vermeye başladık bile. İyi yayınlar....    |           Nehir aymaz (antalya) ,   Sektöre kazandırdığınız bu değerden dolayı sizleri tebrik ediyorum....    |           Kerem Cangöz (Bursa) ,   Bursadan herkese selamlar. böyle bir radyoyu sektörümüze kazırdığınız için sizlere sonsuz teşekkür ederim. ...    |           Angels Otel (Antalya) ,   Antalya Angels Otelden selamlar. Otelde konaklayan tüm misafirlerimiz için Bon Jovi den bir şarkı istiyoruz....    |         
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 
 

Turizm Geliştirme Fonu kuruluyor

 

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy sektörde mega turizm yatırım hamlesini başlattıklarını, bu yatırımlarda yabancı payını artırmak için bir fon kurulacağını söyledi.

Mevcut ilişkilerin geliştirilmesi ve işbirliklerinin görüşülmesi amacıyla Çinli ve Türk yatırımcılar ikincisi düzenlenen Uluslararası Ekonomik Gelişme Zirvesi’nde buluştu.

zenlenen zirveye katılan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy burada yaptığı konuşmada nitelikli turisti ülkeye kazandırmak ve yabancı yatırımcı çekmek için bakanlık bünyesinde önemli çalışmalar yaptıklarını söyledi. Bakan Ersoy, sektörde mega turizm yatırım hamlesini başlattıklarını, bu yatırımlarda yabancı payını artırmak için bir fon kurulacağını söyledi.

Ersoy şunları söyledi: “Turizm Geliştirme Fonu kuruyoruz. Bu sayede yabancılar için Türkiye yatırımını cazip hale getiriyoruz. Yatırımcının risk gördüğü yatırımda devlet küçük bir pay da alabilecek.  Bunu uugulamayı yerli yatırımcılar için yapsak işi turizm olmayan herkes sıraya girer. Çünkü garanti bir yatırım. Bu nedenle yabancı yatırımcıları Türkiye’ye yatırıma çekmek için çalışıyoruz” diye konuştu.

Türkiye’de turizmin 12 aya yayılması sonucunda ancak nitelikli turiste ulaşılabileceğinin altını çizen Bakan Ersoy, “Başta sağlık trizmi olmak üzere, kongre, seminer ve golf yatırımları için yakın zamanda ihaleye çıkacağız. Hedefimiz nitelikli turist” dedi.

İstanbul dışında birçok turizm destinasyonunun düzenlenen charter uçuşlarla turist çektiğini belirten Bakan Ersoy, “Geceliği 2 bin euro’dan oda satıyoruz. Ancak bu turistleri ekonomi sınıfında uçuramazsınız business uçurmalısınız. Bununla ilgili çözüm arayışları devam ediyor. 1-2 hafta içinde açıklama yapacağız. Gelecek 5 yılda da charter uçuşla turist alan bölgelere tarifeli seferlerle uçuş imkanı sağlamak istiyoruz” dedi.

Nitelikli turizmin sürdürülebilir hale gelmesi için öncelikle nitelikli iş gücü oluşturulması gerektiğini belirten Bakan Ersoy, bu nedenle Milli Eğitim Bakanlığı ile bir protokol imzalayarak, turizm meslek liselerinin müfredatını değiştirdiklerini söyledi. Öğrencilerin en az iki dil bilerek mezun olacaklarını ve işlerinin hazır olacağını anlatan Ersoy, “Programa katılan turizm meslek lisesi öğrencilerin 20 Nisan ile 22 Ekim tarihleri arasında eğitimlerini anlaşmalı partner otellerde yapacaklar. Hazırlık artı 3 sene normal okuma müfredatı olacak. Hazırlıkta İngilizce ve Rusça mecburi dil olacak. Daha sonraki yıllarda Almanca, Fransızca, Arapça ve Çince seçmeli olacak. Turizm meslek lisesinden mezun olan bir öğrenci en az iki dili çok iyi, bir dili de yeterli derecede öğrenmiş olacak. Yaptığımız bu protokol sonucunda artık gençler için turizm önemli bir iş kolu halini alacak” diye konuştu.

Konuşması ardından Türk ve Çinli iş insanlarına seslenen Bakan Ersoy, “Bugün sizler için sadece güzel konuşma ve anı olarak kalmasın. İşbirlikleri de yapın. Çin ile Türkiye arasında en önemli iki sorun vize ve ulaşım. Biz ülke olarak her ikisi için elimizden geleni yaptık ve daha fazlası için hazırız. Sizler de ülkenizdeki bürokratlara anlatın. Hatta onlardan bunu isteyin” dedi.

 
Tarih       : 27 Eylül 2018
 
 

                                           Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | TurMed Turizm Medya Yayın Grubu Kuruluşudur                                                                                                                                                                                   DJ İstek Paneli Girişi

 

 

sanalbasin.com üyesidir