Mehmet (Hatay) ,   Macklemore & Ryan Lewis Can't hold us...    |           YAVUZ ÇERÇİ (ANKARA) ,   ARKA ARKAYA BonJOVİDEN 6 ŞARKI İSTEYECEĞİM. br1- livin’ on a prayerbr2- you give love a bad namebr3- it’s my lifebr4- have a nice daybr5- wanted dead or alivebr6- bad medicine TEŞEKKÜRLER......    |           Mahmut .kartal (Ümraniyee. İst) ,   Tur . 🚐. Trnsfer...    |           YAVUZ ÇERÇİ (ANKARA) ,   ITS MY LİFE , Bon JOVİ...    |           YAVUZ ÇERÇİ (ANKARA) ,   YAYININIZ ÇOK GÜZEL ... TEŞEKKÜRLER......    |           Zafer (İzmir ) ,   Bütün Turizm çalışanlarına ve dostlarına selamlar.Dj snake magenta riddim....    |           Ayşegül Nerdeee (Yaşamkent) ,   Terence Trent T'Arby den Rain...    |           Hilton Garden Inn (İstanbul) ,   Red Hot Chili Peppers ...    |           Elif (Kosova) ,   Ardian Bujupi Xhensila - Cika Cika...    |           Londradan (Otelci) ,   Yurt dışında çalışan bir Türk turizmci olarak Turizm sektörüne böyle bir değer kazırdığınız için teşekkürler. Londradaki butik otelimizde sürekli ve kesintisiz olarak dinliyor ve dinletiyoruz :)...    |           Melis Karagöl (İzmir) ,   Seçtiğiniz kaliteli müziklerden dolayı tebrik ediyorum. Otelimizde kesintisiz dinliyoruz ve dinletiyoruz :)...    |           yekta (ankara) ,   Seven Nation Army çabilirmisiniz ...    |           yekta (ankara) ,   Flo Rida - Good Feeling...    |           Cemil Başer (Fransa) ,   Fransadan selamlar. Keyifle dinliyoruz...    |           Murathikmen (Çin ) ,   Çin Şanghai dan selamlar düzelsin artık memleket yurda dönelim :(...    |           Metin Gürbüz (Kayseri) ,   Kayserden herkese selamlar. Red Hot Chili Peppers dan Californication ı çalarmısınız ?...    |           Ethem Kaynak (Ankara) ,   Ankaradan selamlar.sizleri tebrik ediyorum. Otelimiz genel alanlarında yayınınızı vermeye başladık bile. İyi yayınlar....    |           Nehir aymaz (antalya) ,   Sektöre kazandırdığınız bu değerden dolayı sizleri tebrik ediyorum....    |           Kerem Cangöz (Bursa) ,   Bursadan herkese selamlar. böyle bir radyoyu sektörümüze kazırdığınız için sizlere sonsuz teşekkür ederim. ...    |           Angels Otel (Antalya) ,   Antalya Angels Otelden selamlar. Otelde konaklayan tüm misafirlerimiz için Bon Jovi den bir şarkı istiyoruz....    |         
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 
 

Kamu taşınmazlarının turizm yatırımlarına tahsisinden doğa sevenler endişeli

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından kamu taşınmazlarının turizm yatırımlarına tahsisi hakkında yönetmelikte yapılan değişiklikle ilgili Eko Sistemi Koruma ve Doğa Sevenler Derneği (EKODOSD) tarafından yazılı bir açıklama yapıldı.

Kuşadasında bulunan Milli Parkın revize edilen planlarında turizm tesislerinin hizmet alanı olarak işletilmesinin Milli Parktaki doğal döngüyü olumsuz etkileyeceğini belirten Eko Sistemi Koruma ve Doğa Sevenler Derneği (EKODOSD) tarafından yazılı bir açıklama yapıldı.

Yapılan açıklamada, Kuşadası Belediyesi, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Turizm Fakültesi ve EKODOSD iş birliğiyle 2017 yılı Temmuz ayında, 7 bilim insanının katılımıyla  "Milli Parkın, Dilek Yarımadası Bölümünün Sınırlarının Genişletilmesi Çalıştayı" yapıldığı hatırlatıldı. Çalıştayın sonuç bildirgesinde, çevredeki ormanlık alanın bir bölümünün de Milli Parka dahil edilmesi ile ülkemizin uluslararası alandaki algısını pozitif yönde etkileyeceği ve bölge açısından da son derece olumlu katkı yapacağı, mevcut Milli Parkın geleceğe taşınması yönünde büyük destek olacağı şeklinde bir öneri dile getirildiğine dikkat çekildi.

EKODOST tarafından yapılan açıklamada Milli parkları diğer orman alanlarından ayrılan en belirgin özelliğin yaban hayatın sürmesi olduğuna dikkat çekilirken "Milli parkları diğer doğal ormanlardan ayıran en önemli özelliklerden biri, sürdürülebilir bir yaban hayatının devam etmesi, biyolojik çeşitliliğin korunması, insan baskısı ve faaliyetlerinin kısıtlanması. Dünya oranına bakıldığında koruma altına alınmış doğal alanların oranının yüzde 11 ile yüzde 35 düzeyinde değişirken, Türkiyede bu durumun yüzde 1lerde olması, bu yönetmeliğin gerçekleşmesi halinde oranın daha da düşeceği görülmektedir" denildi.

Açıklamada özetle şu görüşlere yer verildi:
"Türkiyenin ve Dünyanın en benzersiz doğal alanlarından biri olan Dilek Yarımadasının  2873 Sayılı Kanun ve Uluslararası Sulak alanlar Sözleşmesi (Ramsar), Avrupa´nın Yaban Hayatı ve Yaşam Ortamlarının Korunmasına Yönelik Sözleşme (Bern), Biyolojik Çeşitlilik Anlaşması (Rio) ve Akdenizin Kirliliğe Karşı Korunması Sözleşmesi (Barselona) kapsamında uluslararası sözleşmelerle koruma altına alınmıştır. Akdenizden Karadenize kadar tüm Anadoluda var olan bitki türlerinin doğal olarak bir arada görüldüğü bir doğa müzesi olma özelliğini taşıyan ve benzersiz biyolojik çeşitlilik nedeniyle, Avrupa Konseyi tarafından ‘Flora Biyogenetik Rezerv Alanı olarak korunan alan niteliğindedir. Önemli kuş, bitki, memeli ve doğa alanı olan milli parkın korunması ve geleceğe taşınması yönünde her kurumun gerekli hassasiyeti göstermesi gerekir. Milli parkın korunarak, hatta çalıştay da belirttiğimiz şekilde sınırlarının genişletilerek geleceğe taşınmasını umuyoruz."

 
Tarih       : 02 Ekim 2018
 
 

                                           Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | TurMed Turizm Medya Yayın Grubu Kuruluşudur                                                                                                                                                                                   DJ İstek Paneli Girişi

 

 

sanalbasin.com üyesidir