YAVUZ ÇERÇİ (ANKARA) ,   ITS MY LİFE , Bon JOVİ...    |           YAVUZ ÇERÇİ (ANKARA) ,   YAYININIZ ÇOK GÜZEL ... TEŞEKKÜRLER......    |           Zafer (İzmir ) ,   Bütün Turizm çalışanlarına ve dostlarına selamlar.Dj snake magenta riddim....    |           Ayşegül Nerdeee (Yaşamkent) ,   Terence Trent T'Arby den Rain...    |           Hilton Garden Inn (İstanbul) ,   Red Hot Chili Peppers ...    |           Elif (Kosova) ,   Ardian Bujupi Xhensila - Cika Cika...    |           Londradan (Otelci) ,   Yurt dışında çalışan bir Türk turizmci olarak Turizm sektörüne böyle bir değer kazırdığınız için teşekkürler. Londradaki butik otelimizde sürekli ve kesintisiz olarak dinliyor ve dinletiyoruz :)...    |           Melis Karagöl (İzmir) ,   Seçtiğiniz kaliteli müziklerden dolayı tebrik ediyorum. Otelimizde kesintisiz dinliyoruz ve dinletiyoruz :)...    |           yekta (ankara) ,   Seven Nation Army çabilirmisiniz ...    |           yekta (ankara) ,   Flo Rida - Good Feeling...    |           Cemil Başer (Fransa) ,   Fransadan selamlar. Keyifle dinliyoruz...    |           Murathikmen (Çin ) ,   Çin Şanghai dan selamlar düzelsin artık memleket yurda dönelim :(...    |           Metin Gürbüz (Kayseri) ,   Kayserden herkese selamlar. Red Hot Chili Peppers dan Californication ı çalarmısınız ?...    |           Ethem Kaynak (Ankara) ,   Ankaradan selamlar.sizleri tebrik ediyorum. Otelimiz genel alanlarında yayınınızı vermeye başladık bile. İyi yayınlar....    |           Nehir aymaz (antalya) ,   Sektöre kazandırdığınız bu değerden dolayı sizleri tebrik ediyorum....    |           Kerem Cangöz (Bursa) ,   Bursadan herkese selamlar. böyle bir radyoyu sektörümüze kazırdığınız için sizlere sonsuz teşekkür ederim. ...    |           Angels Otel (Antalya) ,   Antalya Angels Otelden selamlar. Otelde konaklayan tüm misafirlerimiz için Bon Jovi den bir şarkı istiyoruz....    |         
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 
 

OTSAD BAŞKANI HÜSEYİN KIRK YAZDI : LUNAPARKTAKİ PALYAÇO! AT PARAYI YALAN HİKAYEYİ DİNLE

 

Gazetecinin haber kaynağı ile olan ilişkisi, haberi nasıl, ne pahasına ve ne için ürettiği, etik değerler açısından büyük önem taşımaktadır. Gazetecilikte etik denince akla gelen ilk dört şey ADİL, GERÇEK, OBJEKTİF ve DOĞRU olmaktadır.

Doğru olan haberi okuyuculara servis etmektir. Etik meziyetler ise, DÜRÜST, HASSAS, DOĞRU SÖZLÜ gibi tipik meziyetlerdir. Etik değerin tartışılabileceği bir platform ARAŞTIRMACI GAZETECİLİKTİR.

 

Araştırmacı gazetecilikte dürüstlük konusu, dürüstlüğün gazetecilerden neleri yapmalarını gerektirdiği, neleri yapmalarına izin verdiği sorularını kapsar. Magazin ve sansasyonel habercilik, gizli habercilik ve sorumluluktan yoksun olan habercilik, araştırmacı gazetecilik ile bağdaşmamaktadır. Gazetecilik Etiği, haklar ve sorumluluklar çerçevesinde gerçekleşebilir. Bu bağlamda önemli olan, sınırın nasıl ve kimin tarafından saptanacağıdır. Bunların yanı sıra,satış savaşı ne kadar şiddetli olursa, editörler üzerindeki ticari baskı da o kadar artacak; gerçeklik ve etik açıdan gazetecilik standartları zarar görecektir.

 

Şimdi gelelim asıl mevzuya…

 

Bir turizm internet haber sitesi 8 Ekim de OTSAD olarak yaptığımız Kuveyt Workshop programının ülkemize katkılarını hiç yazmadı, yazamadı…

 

 

"Kuveyt Workshop programı" nasıl organize edildi, kimlerin bu organizasyonun tarafı olduğu tespit edildi mi?

 

TÜRSAB Başkanı tarafından dosya takipçiliği ve TÜRSAB üzerinden menfaat sağladığı tespit edildiği iddia edilen bir kişinin başkan tarafından uzaklaştırıldığını seyahat acentası camiasından bilmeyen yoktur.

 

Yönetimden uzaklaştırılan bu kişinin mesnetsiz, gerçek olmayan iddialarına bakarak esas muhatap ve gerçek hedef olan TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya ile bu haberi yapan haber portalı TÜRSAB’ın yönetim kurulu üyeleri ile görüşerek ve doğru bilgileri yetkili ağızlardan alarak mı bu haberi yaptı?

 

Bu organizasyonun en önemli parçası olarak benimle konuştu mu? HAYIR…

 

Tek taraflı iftira ve ithamlarla bu yalan haberi yapan haber portalının güvenilirliği ciddi zarar görmüştür.

 

OTSAD ve TÜRSAB işbirliğinde gerçekleştirilen etkinliğin katılımcılarına ait tüm bilgiler, tüm yarışmaları derneğimiz tarafından ilgili kurumlara gönderilmiştir. 2 Eylül’den itibaren Seyahat Acentası, Otel, Hastane, Yatırımcıların olduğu apaçık listede yazmıştır ve TÜRSAB’a gönderilmiştir.

 

Yönetimden uzaklaştırılan bu kişi bu tarihlerde neredeydi diye sormak lazım.

 

Etkinliğin adını bir kez daha hatırlatalım; "T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI HİMAYELERNDE, TÜRSAB, THY, OTSAD ORGANİZASYONU İLE 8 EKİM KUWEYT WORKSHOP PROGRAMI"

 

Seyahat Acentaları, Otel, Sağlık Turizmi yapan acentalar ile Kuveyt’te bulunan seyahat acentalarının B2B buluşması.

 

Etkinliğin amacı apaçık yazıyor iken menfaat ile itham edilen asılsız ve ispata muhtaç iddiaları nasıl ve kiminle araştırarak haber yaptı dersiniz.

 

Aklıma çocukken gittiğim lunaparktaki yalancı palyaço geliyor;

 

Bozuk parayı palyaçonun kulağına atıyorsun sana yalandan hikayeler anlatıyor.

 

Şimdi asıl olan; bu yalan haberi yapanlar, yönetimden uzaklaştırılan bu kişinin TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya ile arasının bozuk olduğunu bile bile sizce neden OTSAD ve Hüseyin Kırk üzerinden TÜRSAB Başkanı’nı hedef aldı.

 

Yoksa lunapark hikayesine bizde inanalım mı?

 

Gerek şahsımın gerekse başkanı olduğum OTSAD’ın ülke turizmine yapmış olduğu hizmetler ortada ve her şeyin hesabını verebilecek güçtedir.

 

Bizim için iki türlü gazeteci profili çıkıyor…

 

Biri etik değerlere uyan araştırmacı, gerçek haber yapan gazeteci…

 

Diğeri ise lunapark hikayesineki kumbara gazeteci…

 

At parayı yalan hikayeyi dinletsin...

 

Saygılarımla

Hüseyin KIRK

OTSAD Genel Başkanı

Birlikte Yönetelim Platformu Kurucu Başkanı

 
Tarih       : 26 Ekim 2018
 
 

                                           Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | TurMed Turizm Medya Yayın Grubu Kuruluşudur                                                                                                                                                                                   DJ İstek Paneli Girişi

 

 

sanalbasin.com üyesidir