YAVUZ ÇERÇİ (ANKARA) ,   ITS MY LİFE , Bon JOVİ...    |           YAVUZ ÇERÇİ (ANKARA) ,   YAYININIZ ÇOK GÜZEL ... TEŞEKKÜRLER......    |           Zafer (İzmir ) ,   Bütün Turizm çalışanlarına ve dostlarına selamlar.Dj snake magenta riddim....    |           Ayşegül Nerdeee (Yaşamkent) ,   Terence Trent T'Arby den Rain...    |           Hilton Garden Inn (İstanbul) ,   Red Hot Chili Peppers ...    |           Elif (Kosova) ,   Ardian Bujupi Xhensila - Cika Cika...    |           Londradan (Otelci) ,   Yurt dışında çalışan bir Türk turizmci olarak Turizm sektörüne böyle bir değer kazırdığınız için teşekkürler. Londradaki butik otelimizde sürekli ve kesintisiz olarak dinliyor ve dinletiyoruz :)...    |           Melis Karagöl (İzmir) ,   Seçtiğiniz kaliteli müziklerden dolayı tebrik ediyorum. Otelimizde kesintisiz dinliyoruz ve dinletiyoruz :)...    |           yekta (ankara) ,   Seven Nation Army çabilirmisiniz ...    |           yekta (ankara) ,   Flo Rida - Good Feeling...    |           Cemil Başer (Fransa) ,   Fransadan selamlar. Keyifle dinliyoruz...    |           Murathikmen (Çin ) ,   Çin Şanghai dan selamlar düzelsin artık memleket yurda dönelim :(...    |           Metin Gürbüz (Kayseri) ,   Kayserden herkese selamlar. Red Hot Chili Peppers dan Californication ı çalarmısınız ?...    |           Ethem Kaynak (Ankara) ,   Ankaradan selamlar.sizleri tebrik ediyorum. Otelimiz genel alanlarında yayınınızı vermeye başladık bile. İyi yayınlar....    |           Nehir aymaz (antalya) ,   Sektöre kazandırdığınız bu değerden dolayı sizleri tebrik ediyorum....    |           Kerem Cangöz (Bursa) ,   Bursadan herkese selamlar. böyle bir radyoyu sektörümüze kazırdığınız için sizlere sonsuz teşekkür ederim. ...    |           Angels Otel (Antalya) ,   Antalya Angels Otelden selamlar. Otelde konaklayan tüm misafirlerimiz için Bon Jovi den bir şarkı istiyoruz....    |         
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 
 

TÜROB’dan Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı’na tam destek

 

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Timur Bayındır hedeflere ulaşmada sektör olarak programa tam destek vereceklerini açıkladı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından hazırlanan Cumhurbaşkanlığının Yıllık Programı’nda yer alan turizm sektörüne yönelik plan ve hedefler turizmciler tarafından memnuniyetle karşılandı. Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Timur Bayındır konuyla ilgili açıklamasında, “Programda yer alan plan ve hedeflerin başarıya ulaşması için sektör olarak her türlü desteğe hazırız. Turizm dünyasının temsilcileri olarak, her zaman istikrardan ve büyüyen Türkiyeden yana olduk. Sektör olarak ekonomiye katkımızı artırmak için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz. Turizm sektörü Türk ekonomisine en büyük katkıyı sunacaktır” dedi. Bayındır, planların uygulanması ve hedeflere ulaşılması için Kültür ve Turizm Bakanlığı ile ortak çalışma içinde olacaklarını kaydetti.

Gelir artırıcı uygulamalalar şart

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı’nda 2019 yılında Türkiye’ye gelen yabancı ziyaretçi sayısının 41.5 milyon, elde edilen turizm gelirinin ise 35.2 milyar dolar olarak hedeflendiğini hatırlatan Bayındır, bu hedefin rahatlıkla ulaşılabilir olduğunu kaydetti. Bayındır, “Bu yıl ilk 9 ayda yabancı ziyaretçi sayısında geçen yılın aynı dönemine göre  yüzde 21 artış gerçekleşti ve 37 milyon kişiye ulaştı. Bu artış trendinin gelecek yıl da süreceğini öngörüyoruz. Gelirlerde de artış söz konusu. Ama gelirde, turist ve doluluk artışı kadar hızlı bir yükseliş gerçekleşmedi. Mutlaka ve mutlaka kişi başı harcamayı dolayısıyla gelirleri artırıcı uygulamaları devreye sokmak zorundayız. Belki turist sayısını beklentilerin üzerinde artırabiliriz ama asıl önemli olan geliri artırmak. Kişi başı harcamayı dolayısıyla gelirleri artırıcı uygulamaları devreye sokmak zorundayız” diye konuştu.

Turizmde marka olma hedefi

Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı’nda Türkiye’nin turizmde nitelikli işgücü tesis ve hizmet kalitesiyle uluslararası bir marka haline gelmesinin temel amaç olduğu belirtilerek, sektörde, doğal ve kültürel değerlerde koruma-kullanma dengesi gözetilerek sürdürülebilir bir büyümenin gerçekleştirilmesi ve turizm gelirlerinin arttırılması hedeflendiği kaydedildi. Programda, “Sektörde yerel turistik değerleri göz önüne alan ve farklı turizm türlerini entegre eden, turistlerin ihtiyaçlarını ve taleplerini gözeten yeni bir yönetim anlayışına ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle destinasyon yönetimine geçilmesi çalışmalarına ağırlık verilmesi, varış noktası temelinde projelendirme çalışmalarının yapılması, ilerleyen süreçte de varış noktası bazında teşvik ve tanıtım uygulamasına geçilmesi önemli görülmektedir. Sektörde hizmet kalitesinin arttırılması için işgücü piyasası ile turizm eğitim sistemi arasındaki bağın güçlendirilmesi, tanıtım faaliyetlerinde etkinliğin sağlanması için ise tanıtım fonlarının tek çatı altında toplanması ve tanıtım çalışmalarının koordineli yürütülmesi önem arz etmektedir” ifadelerine yer verildi.

 
Tarih       : 02 Kasım 2018
 
 

                                           Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | TurMed Turizm Medya Yayın Grubu Kuruluşudur                                                                                                                                                                                   DJ İstek Paneli Girişi

 

 

sanalbasin.com üyesidir