Mehmet (Hatay) ,   Macklemore & Ryan Lewis Can't hold us...    |           YAVUZ ÇERÇİ (ANKARA) ,   ARKA ARKAYA BonJOVİDEN 6 ŞARKI İSTEYECEĞİM. br1- livin’ on a prayerbr2- you give love a bad namebr3- it’s my lifebr4- have a nice daybr5- wanted dead or alivebr6- bad medicine TEŞEKKÜRLER......    |           Mahmut .kartal (Ümraniyee. İst) ,   Tur . 🚐. Trnsfer...    |           YAVUZ ÇERÇİ (ANKARA) ,   ITS MY LİFE , Bon JOVİ...    |           YAVUZ ÇERÇİ (ANKARA) ,   YAYININIZ ÇOK GÜZEL ... TEŞEKKÜRLER......    |           Zafer (İzmir ) ,   Bütün Turizm çalışanlarına ve dostlarına selamlar.Dj snake magenta riddim....    |           Ayşegül Nerdeee (Yaşamkent) ,   Terence Trent T'Arby den Rain...    |           Hilton Garden Inn (İstanbul) ,   Red Hot Chili Peppers ...    |           Elif (Kosova) ,   Ardian Bujupi Xhensila - Cika Cika...    |           Londradan (Otelci) ,   Yurt dışında çalışan bir Türk turizmci olarak Turizm sektörüne böyle bir değer kazırdığınız için teşekkürler. Londradaki butik otelimizde sürekli ve kesintisiz olarak dinliyor ve dinletiyoruz :)...    |           Melis Karagöl (İzmir) ,   Seçtiğiniz kaliteli müziklerden dolayı tebrik ediyorum. Otelimizde kesintisiz dinliyoruz ve dinletiyoruz :)...    |           yekta (ankara) ,   Seven Nation Army çabilirmisiniz ...    |           yekta (ankara) ,   Flo Rida - Good Feeling...    |           Cemil Başer (Fransa) ,   Fransadan selamlar. Keyifle dinliyoruz...    |           Murathikmen (Çin ) ,   Çin Şanghai dan selamlar düzelsin artık memleket yurda dönelim :(...    |           Metin Gürbüz (Kayseri) ,   Kayserden herkese selamlar. Red Hot Chili Peppers dan Californication ı çalarmısınız ?...    |           Ethem Kaynak (Ankara) ,   Ankaradan selamlar.sizleri tebrik ediyorum. Otelimiz genel alanlarında yayınınızı vermeye başladık bile. İyi yayınlar....    |           Nehir aymaz (antalya) ,   Sektöre kazandırdığınız bu değerden dolayı sizleri tebrik ediyorum....    |           Kerem Cangöz (Bursa) ,   Bursadan herkese selamlar. böyle bir radyoyu sektörümüze kazırdığınız için sizlere sonsuz teşekkür ederim. ...    |           Angels Otel (Antalya) ,   Antalya Angels Otelden selamlar. Otelde konaklayan tüm misafirlerimiz için Bon Jovi den bir şarkı istiyoruz....    |         
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 
 

Çalışanın hatası seyahat acentasına pahalıya patladı!

 

Mahkeme, Ankara'da bir seyahat acentası çalışanının bilgilendirme hatası sonucu aldıkları yurtdışı turuna katılamayan aileye acentaya ödediği ücretin iadesine karar verdi.

Ankara Barosu’na kayıtlı olan avukat Murat Can, eşi ve çocukları ile bir seyahat acentası tarafından organize edilen tatil turu paketinden satın aldı. Tur şirketine bağlı Ankaradaki seyahat acentası, Can Ailesi için gerekli olan biletleri hazırlayarak teslim etti. Ancak görevli personel, Can çiftinin 9 aylık bebekleri için de pasaport çıkarılması gerektiği yönünde bir bilgilendirmede bulunmadı. Can çifti çocukları ile havaalanına gitti. Toplam 3 ailenin katılacağı tura Can Ailesi, bebeklerinin pasaportu olmadığı için katılamadı. Aile olayı yargıya taşıdı. Ankara Tüketici Mahkemesi Can Ailesi’nin tur için ödediği ücretin iadesine karar verdi. Can ailesi, manevi tazminat ödenmesi için de kararı Bölge Adliye Mahkemesine taşıdı.

Hürriyetten Dinçer Gökçenin haberine göre en küçüğü 9 aylık olan 3 çocuk sahibi Can Ailesi, ünlü bir tatil sitesinin Roma turu tatil paketinden satın almaya karar verdi. 3 gecelik tatil turu 17-20 Haziran 2016 tarihlerini kapsıyordu. Can Ailesi, Ankara’da bulunan SCT Ankara Tur. Org. İç ve Dış. Tic. Ltd. Şti isimli seyahat acentası ile turu almak için temasa geçti. Tur ile ilgilenen seyahat acentası yetkilisi, tura katılacak Can çifti ile 2 çocuklarına ait pasaportları talep etti. Pasaport örnekleri acentaya iletildi. Tatile çıkmaya 2 gün kala, 5 bilet Can Ailesine ulaştırıldı. Bu süreçte Can Ailesi 9 aylık bebekleri Defne Deva için pasaport çıkarılmasına ilişkin bir girişimde bulunmadı, seyahat aecntası yetkilisi tarafından da aileye de bu konuda bir uyarıda bulunulmadı.

Can Ailesi 3 çocukları ile 17 Haziran sabahı Ankara’dan yola çıktı. Sabiha Gökçen Havalimanına zamanında varan aile, tura katılacak diğer 2 aile ile buluştu. Bilet kontrolü esnasında 9 aylık bebeklerinin de pasaportunun olması gerektiği aksi taktirde uçuşa geçemeyecekleri kendilerine iletildi.

Turu satın aldıkları seyahat acentası yetkililer ile temasa geçen aile bebeğin pasaportu olmadığı için uçuşa izin verilmediğini belirtince acenta çalışanının yanıtı “Eyvah, bebek Defne Deva için pasaport gerekli olduğunu atlamışım” oldu. Uçağın kalkış zamanı yaklaşırken, diğer 2 aile uçağa bindi ancak Can Ailesi, geldikleri gibi Ankara’ya geri döndü.

Mahkeme, tarafların savunma ve delillerini topladıktan sonra kararını verdi. Mahkeme, geçen Ekim ayında verdiği kararda, davacı Nurgül Arslan Can’a, tur paketi için ödediği 5 bin 230 TL’nin yasal faizi ile ödenmesine hükmetti. Mahkeme, manevi tazminat talebini ise “Manevi tazminat koşulları oluşmadı” diyerek geri çevirdi. Avukat Murat Can, manevi tazminatın reddi yönündeki kararı Ankara Bölge Adliye Mahkemesine taşıdı. 5 Kasım tarihli istinaf dilekçesinde, “Şahsiyet haklarımız ağır biçimde zedelendi” denildi. İstinaf dilekçesinde, 150 TL’lik yol giderinin de ödenmesi talep edildi.

 
Tarih       : 13 Kasım 2018
 
 

                                           Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | TurMed Turizm Medya Yayın Grubu Kuruluşudur                                                                                                                                                                                   DJ İstek Paneli Girişi

 

 

sanalbasin.com üyesidir